Strona główna Bez kategorii Startują rowerzyści z Gmin Ślężańskich

Startują rowerzyści z Gmin Ślężańskich

0

W piątek, 3 czerwca, wystartuje rajd rowerowy młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gmin Ślężańskich. Młodych rowerzystów czekają zmagania nie tylko z wymagającymi trasami, ale także ze znajomością przepisów i techniki jazdy na rowerze.

zdjęcie 2

Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach i Gimnazjum Gminne im. Piotra Włostowica w Sobótce we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Wałbrzychu i Wrocławiu oraz Wójtem Gminy Marcinowice i Burmistrzem Miasta i Gminy Sobótka, co roku w taki sposób podsumowują działania na rzecz promocji ekologii, aktywnego wypoczynku, znajomości historii regionu, a przede wszystkim bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Drużyny wraz z opiekunem przemierzają trasę rajdu pokonując po drodze przystanki zadaniowe. Na przystanku pierwszym, na terenie szkoły w Strzelcach, uczestnicy rozwiązują test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i budowy roweru oraz wykonują przejazd po miasteczku ruchu drogowego i sprawnościowym torze przeszkód.

Kolejne punkty zadaniowe rozlokowane są na trasie (Strzelce – Sobótka ok. 15 km) i dotyczą: udzielania pierwszej pomocy w przypadku wypadków związanych z jazdą rowerem, edukacji regionalnej – Masywu Ślęży, edukacji przyrodniczej – Ślężański Park Krajobrazowy, edukacji ekologicznej, ogólnych zasad bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wypoczynku i rekreacji.

Na każdym przystanku sędziowie przyznają punkty za wykonanie zadania i wpisują je na konto drużyny. Konkurs wygrywa zespół, który zgromadzi najwięcej punktów. Na każdego czekają upominki, na zwycięzców atrakcyjne nagrody, na wszystkich świetna zabawa połączona z edukacją.

Program rajdu:
Termin: 3 czerwca 2016 r.

8.00 – 8.45
Rejestracja drużyn – Szkoła Podstawowa w Strzelcach

9.00 – 9.15
Inauguracja rajdu

9.15–10.30
Przystanek 1 – test z przepisów ruchu drogowego, miasteczko drogowe i sprawnościowy tor przeszkód przy Szkole Podstawowej w Strzelcach

9. 45–10. 45
Wyjazd drużyn na trasę w odstępach czasowych co 8 minut (tych, które zrealizowały zadania przewidziane regulaminem na przystanku 1)

9.45 – 13.00
Zakładany czas na przejazd trasy i realizację zadań przez wszystkie zespoły

13.30– 14.00
Zakończenie rajdu i wręczenie nagród – Sobótka – polana przy Domu Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce, ul. Armii Krajowej 13

/opr.red/

ilustracje organizatora

Poprzedni artykułOstatnia chwila na zapisy do szkoły muzycznej
Następny artykułChaszcze koło Rynku zlikwidowane