Strona główna Kultura Ostatnia chwila na zapisy do szkoły muzycznej

Ostatnia chwila na zapisy do szkoły muzycznej

0

Jeszcze tylko parę dni pozostało na zapisanie dziecka do szkoły muzycznej. Na brak chętnych placówka nie narzeka, więc warto się pospieszyć.

szkola_skrzypce

Szkoła muzyczna im. Ludomira Różyckiego kształci dzieci w dwóch cyklach na pierwszym stopniu edukacji,  na zajęcia uczęszcza ponad 200 uczniów – około 200 w PSM I stopnia i około 40 w SSM II stopnia.  Od początku istnienia ukończyło Szkołę I stopnia 996 uczniów, II stopnia – 20, przez mury Szkoły przewinęło się ich znacznie więcej.

Szkoła z roku na rok staje coraz bardziej przyjazna dzieciom: urządzony jest przytulny kącik, gdzie przy książce, na miękkim pufie można poczekać na lekcje albo odrobić zadania domowe. Uczniowie chętnie koncertują i popisują się swoimi umiejętnościami – na wewnętrznych koncertach w szkolnej auli, ale także na uznanych konkursach: Concours Musical de France w Paryżu,  Legnickim Konkursie Pianistycznym, Spotkaniach Młodych Instrumentalistów w Chrzanowie czy kłodzkiej „Gitariadzie”.

Szkoła ma ambicje nie tylko nauczyć dzieci muzyki, ale także nauczyć obcowania z nią – mówi Beata Bartko-Kozieł, p.o. dyrektora PSM – są jeszcze nieliczne wolne miejsca, więc lepiej nie zwlekać do ostatniej chwili, bo jeśli sądzić po liczbie uczestników zajęć przygotowawczych, proces rekrutacji może być trudny.

Badanie przydatności kandydatów do I stopnia odbędzie się już w najbliższych dniach – 8 czerwca o godz. 16, zaś do szkoły II stopnia w dniu 21 czerwca . Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja.

/wrt/

 

 

Poprzedni artykułStraty w firmach samochodowych [WYJAŚNIENIE]
Następny artykułStartują rowerzyści z Gmin Ślężańskich