Strona główna Sport Inne Sportowa rywalizacja przedszkolaków

Sportowa rywalizacja przedszkolaków

0

Po raz dziesiąty przedszkole Bajkowa Dolinka w Pszennie gościło uczestników Gminnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków.

przedszkolaki

Przed przystąpieniem do zawodów, organizatorzy zadbali o rozgrzewkę, którą poprowadził Franciszek Jowik, kolarz, a zarazem malarz. Od 10 lat Przedszkole Bajkowa Dolinka jest organizatorem tego ogromnego sportowego wydarzenia. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Świdnica, Gimnazjum w Pszennie, LZS Świdnica, jak co roku w czerwcu gościmy na swoim terenie małych sportowców z placówek z Gminy Świdnica – mówi Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

Młodzi sportowcy mogli w tym roku wykazać się umiejętnościami w konkurencjach biegowych, rzutach, skokach, slalomie i torze przeszkód. – Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Z okazji jubileuszu 10. Olimpiady Sportowej Przedszkolaków odbył się także towarzyski mecz piłki siatkowej reprezentacji juniorek Polonii Świdnica z reprezentacją Gimnazjum w Pszennie. W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięło osiem zespołów z terenu gminy Świdnica. – Dzieci walczyły wspaniale, duch rywalizacji był obecny w każdej drużynie – dodaje dyrektor przedszkola.

Ostatecznie wyniki:

1. miejsce Lutomia Dolna

2. miejsce Witoszów

3. miejsce Pszenno

4. miejsce Pszenno

5. miejsce Mokrzeszów

6. miejsce Grodziszcze

7. miejsce Lutomia

8. miejsce Bystrzyca Górna

W konkurencji indywidualnej następujące miejsca zdobyli:

1. miejsce: Przedszkole w Witoszowie- Szymon Danieluk

2. miejsce: Przedszkole Pszenno- Natalia Jasionowicz

3. miejsce: Oddział Przedszkolny w Grodziszczu – Martyna Dziedzic

Poprzedni artykułPodsumowanie III Rodzinnej Ligi Halowej
Następny artykułPasażer zginął na miejscu [AKTUALIZACJA]