Strona główna Kultura San Sebastian czeka na artystów

San Sebastian czeka na artystów

0

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro zaprasza wszystkich artystów związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem do nadsyłania zgłoszeń w naborze na rezydencję artystyczną w San Sebastian, które razem z Wrocławiem jest tegorocznym gospodarzem Europejskiej Stolicy Kultury. Aplikacje można przesyłać do 11 lipca 2016 roku.

A-i-R_Wro_nabor_do_San_Sebastian_2016_plakat_resized

Czym jest A-i-R Wro?

A-i-R Wro to wieloletni i interdyscyplinarny program rezydencji artystycznych prowadzony w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem, w oparciu o współpracę partnerów lokalnych i zagranicznych, jest stworzenie międzynarodowej platformy, która umożliwi artystom, kuratorom, animatorom, menedżerom, organizacjom i instytucjom współdziałanie oraz wymianę doświadczeń, praktyk, pomysłów i wiedzy. Program A-i-R Wro ma również służyć promocji artystów, wesprzeć ich rozwój i mobilność, a także ułatwić tworzenie więzi kulturalnych ponad granicami.

Kogo zapraszamy?

Do udziału w tegorocznym naborze na rezydencję w San Sebastian zaproszeni są artyści mieszkający, uczący się lub tworzący we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, niezależnie od narodowości, reprezentujący takie dziedziny sztuki jak: teatr, performens, muzyka, taniec, multimedia, nowe media, sztuki wizualne, literatura, czy też zajmujący się działaniami kuratorskimi, animacyjnymi, społecznymi i edukacyjnymi. Zapraszamy artystów zainteresowanych kulturą Kraju Basków oraz otwartych na współpracę z mieszkańcami San Sebastian i lokalnymi twórcami. W projektach rezydencyjnych należy zaproponować twórcze połączenie pomiędzy San Sebastian a Wrocławiem, czerpiąc inspirację z obydwu tych miast, a także z programów, które jako Europejskie Stolice Kultury miasta te realizują.

Konsultacje

Wszystkich twórców zainteresowanych wyjazdem na rezydencję do San Sebastian zapraszamy na konsultacje wniosków i projektów do Barbary (Infopunkt ESK Wrocław 2016, ul. Świdnicka 8c) we wtorki 7 i 21 czerwca oraz 5 lipca w godz. 17:00-18:00. Uczestnictwo w konsultacjach prosimy potwierdzić pod adresem [email protected].

Szczegóły

Dodatkowe informacje, formularz wniosku, regulamin naboru oraz inne dokumenty obowiązujące w naborze znajdują się na stronach www.wroclaw2016.pl/nabor-san-sebastian i www.wroclaw2016.pl/rezydencje.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro dofinasowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Poprzedni artykułCała Świdnica czyta
Następny artykułDługi lokatorów sięgają 18 milionów złotych