Strona główna Kultura Rzeźby i fotografie w przestrzeni Świdnicy

Rzeźby i fotografie w przestrzeni Świdnicy

0

Grupa uznanych artystów-ceramików z całego świata przyjęła zaproszenie twórców pleneru i … odcięła się od świata w kilku fabrykach regionu, gdzie do dyspozycji ma złoto naszej ziemi: kaolin.

Jorgen Frederik Scheel Haarstad - Norwegia Fot.Andrzej Protasiuk 2

W Świdnicy od 7 czerwca trwa 1.Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Fotograficzny,  w którym uczestniczy 6 wybitnych artystów ceramików, natomiast od 23 czerwca przyjedzie 12 fotografików. Inicjatorzy projektu artystycznego to: Andrzej Kucharski artysta plastyk i Andrzej Protasiuk artysta fotograf, /EsFIAP/. Artyści z Australii, Czech, Japonii, Norwegii, Polski i Turcji stworzą rzeźby i fotografie, które zaprezentowane będą w przestrzeni miejskiej w Świdnicy.

Wernisaż wystawy plenerowej i spotkanie z twórcami odbędzie się 29 czerwca o godz.19.00 w Parku Jana Kasprowicza przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej.

Organizatorami pleneru są: Świdnicki Ośrodek Kultury, PCO Żarów, ZPS Karolina Jaworzyna Śląska, LAPP Insulators Sp.z o.o. Jedlina Zdrój, a patronat nad wydarzeniem objęła Beata Moskal- Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnicy.

Kuratorzy pleneru : Anna Zamorska, Andrzej Kucharski, Andrzej Protasiuk.

/wrt/

zdjęcie: Andrzej Protasiuk

Poprzedni artykułUgotowali w nagrodę
Następny artykuł6. Dzień Przedsiębiorczości i Pracy