Strona główna Sport Inne Pracowity weekend świdnickich judoków

Pracowity weekend świdnickich judoków

0

Mocno okrojona reprezentacja UKS Judo Świdnica wzięła udział w dwóch silnie obsadzonych turniejach. Było to dobre podsumowanie sezonu.

judo_swidnica

W sobotę, 11 czerwca w Strzegomiu rozgrywany był 18. Memoriał Edwarda Brzegowego. Nazwisko legendarnego trenera, tradycje uprawiania judo w Strzegomiu sięgające dziesięcioleci oraz profesjonalna oprawa przyciągają co roku na memoriał tłumy zawodników.

Reprezentacji Świdnicy w składzie Antonii i Stanisław Romanik oraz Tytus Tomkiewicz przyszło zmierzyć się z zawodnikami z Niemiec, Austrii, Czech i Polski. W grupie wiekowej U-13 w kategorii wagowej do 38 kg srebrny medal wywalczył Stanisław Romanik a jego brat stanął na trzecim stopniu podium.

W jednej z najlżejszych kategorii wagowych do 26 kg w grupie U-11 srebrny medal zdobył Tytus Tomkiewicz.

W niedzielę judocy przenieśli się do Oleśnicy. Tu wystartowała Superliga Judo, cykl zawodów, które mają za zadanie wyłonić najlepszych zawodników i najlepszy klub, a sposób punktacji ma premiować ducha drużyny. Ale nie tylko.

– Zaplanowaliśmy wiele zdarzeń towarzyszących zawodom, a wspomagających dzieci i ich opiekunów w treningu – mówi Bartłomiej Zamęcki, trener UKS Judo, jeden z pomysłodawców Superligi – będą zajęcia z fizjologii sportu, zasad żywienia czy z psychologii, wszystko po to, by zawodnicy mogli się zdrowo i bezpiecznie rozwijać.

W niedzielę świdniczanie walczyli ze zmiennym szczęściem. Trzykrotnie wygrał przed czasem Tytus Tomkiewicz i on zwyciężył w swojej kategorii. Antonii i Stanisław Romanikowie w Oleśnicy stanęli na trzecim stopniu podium.