Strona główna 112 Areszt za potrącenie pieszego

Areszt za potrącenie pieszego

8

26-latek, który 9 czerwca na przejściu dla pieszych w Świdnicy potrącił pieszego, zostanie w areszcie tymczasowym 3 miesiące. Taka decyzję na wniosek prokuratury podjął sąd.

policja111

Przypomnijmy. Na przejściu dla pieszych przy ul. Zamenhofa został potrącony 62-latek.  Mężczyzna przechodził przez jezdnię przy zapalonym zielonym świetle dla pieszych, i wtedy uderzył w niego samochód Audi prowadzony przez 26-letniego kierowcę. Kierujący samochodem Audi wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i potrącił prawidłowo idącego pieszego. Ofiara z obrażeniami głowy i licznymi złamaniami została przewieziona do szpitala, obrażenia są bardzo poważne i zagrażają życiu pieszego. Kierowca Audi został podany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Wynik 2 promile tłumaczyć może, dlaczego 26-latek nie zauważył pieszego i czerwonego światła.

Jak informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy, stan zdrowia poszkodowanego nie uległ poprawie. Kierowca najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

/red./

Poprzedni artykułPracowity weekend świdnickich judoków
Następny artykułRzecznik Praw Dziecka „Nieobojętny”