Strona główna Sport Piłka nożna Polonia-Stal promuje profilaktykę raka piersi

Polonia-Stal promuje profilaktykę raka piersi

0

Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica włączył się do akcji Różowej Kartki Życia „Gramy dla kobiet. Razem Wygrywamy z rakiem piersi”. Ogólnopolska akcja organizowana przez Fundację Piłka jest Piękna i Federację Amazonek odbędzie się w całej Polsce w dniach 1-9 czerwca. Świdnicki akcent zaplanowano na sobotę, 4 czerwca.

 polonia stal LOGO nowe

W całą akcję włączyło się w Polsce wielu piłkarzy i amazonek. W Świdnicy działamy razem z klubem piłkarskim Polonia-Stal Świdnica. W sobotę, 4 czerwca podczas meczów grup młodzieżowych świdnickiego klubu amazonki od 10.30 rozdawać będą ulotki i poruszać temat związany z promowaniem profilaktyki raka piersi. To temat niezwykle ważny, pamiętajmy, że na samym Dolnym Śląsku rocznie choruje na nowotwór raka piersi aż 15 tysięcy kobiet. To najczęściej spotykany nowotwór u kobiet, który będąc wcześniej wykrytym jest całkowicie wyleczalny wyznaje Kazimiera Zając ze Świdnickiego Stowarzyszenia Amazonki.

 000ulotka

Zapraszamy zatem do odwiedzenia w sobotę, 4 czerwca terenu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Włączmy się w akcję i dopingujmy piłkarzy Polonii-Stali Świdnica w walce o ligowe punkty.

Poprzedni artykułZwłoki na torach w Świdnicy
Następny artykułZderzenie pod Tesco