Strona główna Temat dnia Ogród coraz bardziej różany

Ogród coraz bardziej różany [FOTO]

5

Pięknieje w oczach ogród różany, który powstaje w miejscu zaniedbanego skweru przy pl. 1000-lecia Państwa Polskiego w Świdnicy. Trwają właśnie nasadzenia, kończą się prace przy utwardzaniu nowej nawierzchni alejek.

ogrod_rozany (5)

Na zasadzenie czeka łącznie 300 krzewów róż w osiemnastu odmianach. Rosną już rododendrony, ozdobne odmiany łubinów i wiele innych roślin.

Czekają na montaż wandaloodporne pergole, po których piąć się będą róże. Niestety, ze względu na słabą jakość, wróciły do dostawcy elementy małej architektury, które miały być zainstalowane w ogrodzie.

Dziś ma odbyć się pierwszy z serii odbiorów technicznych, prace powinny zakończyć się wraz z końcem czerwca.

Projekt dotyczący drzew, kwiatów i krzewów przygotowała pracownia Sztuka Ogrodów. Co zostanie zrobione? – Projekt zakłada rewaloryzację szaty roślinnej w oparciu o dostępne materiały historyczne zakładając zgodność struktury gatunkowej i przestrzennej z okresem najświetniejszego rozwoju skweru tj. pocz. XX w. Istniejący i adaptowany drzewostan składa się głównie z lip szerokolistnych stanowiących osłonę wnętrza ogrodowego skweru od strony otaczających teren ulic. Projekt zakłada odtworzenie kompozycji szaty roślinnej zarówno formy i charakterystyczne układy roślinności (żywopłoty , masywy krzewów, rabaty różane i bylinowe, rabaty kwiatowe). Projekt przewiduje zastosowanie dużej różnorodności gatunków roślin (drzewa, krzewy liściaste, iglaste i zimozielone, róże (wielokwiatowe – polianty, parkowe, okrywowe, pnące oraz historyczne), byliny i rośliny cebulkowe oraz nasadzenia rabat kwiatowych z roślin jednorocznych.

/wrt/

Poprzedni artykułAtrakcje na Festynie Rodzinnym w SP 105
Następny artykuł„Okiem Młodych” czeka na filmy