Strona główna 112 Napadł na kobietę, okradał samochody

Napadł na kobietę, okradał samochody

4

Był utrapieniem mieszkańców Świebodzic. 19-latek w ciągu 5 miesięcy popełnił 11 przestępstw. Za najpoważniejsze – napaść na kobietę, grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

prokuratura (1)

O północy z 26 na 27 maja 46-letnia ekspedientka wracała do domu z pracy. Zauważyła, że idą za nią dwaj mężczyźni. Poczuła się zaniepokojona, zadzwoniła na numer 112, informując policję o swoich obawach. Mężczyźni jednak zniknęli. – Nie na długo. Po chwili pojawili się tuż przed nią i próbowali wyrwać torebkę. Kobieta broniła się, wówczas użyli gazu pieprzowego, przewrócili ją na ziemię, zaczęli bić i szarpać – mówi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin. – Obaj byli zdeterminowani i brutalni. W pewnym momencie pojawił się samochód. Przypadkowy kierowca zatrzymał się i wówczas obaj sprawcy uciekli. Jednego z nich policjantom udało się ustalić i zatrzymać.

19-letni Kamil S. przyznał się do napaści na kobietę i usiłowania kradzieży. Okazało się, że wobec mężczyzny toczy się już kilka postępowań. – Przed dokonaniem tego rozboju Kamil S. miał postawionych 10 zarzutów.  Dotyczyły włamań lub usiłowań włamań do samochodów oraz kradzieży wyposażenia samochodów – wylicza prokurator. Kamil S. przyznał się do większości zarzucanych mu czynów. Sąd zadecydował o zastosowaniu 2-miesięcznego aresztu. Za napaść na kobietę 19-latkowi grozi od 2 do 12 lat więzienia.

/asz/

Poprzedni artykułSytuacja będzie się powtarzać
Następny artykułMiss Dolnego Śląska 2016 ze Świdnicy