Strona główna Bez kategorii Miss Dolnego Śląska 2016 ze Świdnicy

Miss Dolnego Śląska 2016 ze Świdnicy

3

Ania Paterak, absolwentka I LO w Świdnicy i tancerka Zespołu „Krąg” została Miss Dolnego Śląska 2016, pokonując 14 pozostałych kandydatek do tytułu. Wybory są organizowane w ramach marki Miss Polski.

Dolnośląskie-Finały-Miss-Polski-2016-700x467

Miss Ania Paterak z nr 19.

Anna Paterak ma 19 lat i spore doświadczenie w modelingu. Uczestniczyła w wielu sesjach fotograficznych, m.in. podczas Dni Fotografii w Świdnicy, została także Twarzą Galerii Victoria w Wałbrzychu. Przede wszystkim jednak pasjonuje się tańcem i w przyszłości chciałaby zostać choreografką. W tej chwili jest tancerką Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”.

Nie czuję się najpiękniejszą Dolnoślązaczką – śmieje się Ania i dodaje, że tytuł był dla niej zaskoczeniem. – Kiedy wyczytano moje nazwisko, łzy napłynęły mi do oczu. Wszystkie uczestniczki były piękne.

Dodaje, że konkurs był świetny, a dziewczęta bardzo się wspierały. – Panowała naprawdę miła atmosfera, nie traktowałyśmy się jak rywalki. Doradzałyśmy sobie nawzajem przy makijażu czy wyborach sukni – wylicza miss. Podczas gali uczestniczki prezentowały się w czterech wyjściach w sukniach wieczorowych, strojach kąpielowych, sukniach ślubnych i strojach sponsora konkursu. – Na przygotowania były zaledwie 2 tygodnie, pracowałyśmy więc w ogromnym tempie, ale wszystko się udało – dodaje Ania.

Zdobycie tytułu Miss Dolnego Śląska nie oznacza automatycznego awansu do wyborów Miss Polski. 24 czerwca Ania Paterak i weźmie udział w półfinałach w Kozienicach.

/asz/

Poprzedni artykułNapadł na kobietę, okradał samochody
Następny artykułSukces na Gali Talentów