Strona główna Kultura La Chanson zwycięża w Kluczborku

La Chanson zwycięża w Kluczborku

0

Trzy utalentowane świdniczanki zwyciężyły w swojej grupie wiekowej na X Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Kluczborskie Trele”. W konkursie wzięło udział około 100 wykonawców.

La_chancon

Podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy – Natalia Wyrzykowska, Wiktoria Smędra i Julia Kretowicz przygotowywały się do występu pod czujnym okiem Dariusza Jarosa – pedagoga, muzyka i kompozytora.

Jako zespół „La Chanson”, piosenkami „Zachodźże słoneczko” oraz „Kiedyś sens odnajdę”, wyśpiewały pierwsze miejsce w kategorii powyżej 18 lat. Wybrani laureaci, w tym świdnicki trio, wystąpili podczas koncertu finałowego, który był swoistym podsumowaniem zmagań młodzieży.

Jury w którym zasiedli: Natalia Lubrano, Anna Jurksztowicz, Aleksandra Czysta oraz Lester Kidson, podkreślało, że misja festiwalu to znalezienie osób, które nie tylko mają znakomitą technikę, poczucie rytmu oraz ogólną pasję do muzyki, ale także dojrzały już do występów na dużej scenie, a stres zostawiają za drzwiami.

Poziom całego festiwalu był bardzo zróżnicowany, pojawili się zarówno amatorzy, jak i młodzież z doświadczeniem scenicznym śpiewająca na poziomie profesjonalnym – powiedział Dariusz Jaros, muzyk i instruktor MDK – takie wydarzenia, zwłaszcza na skalę międzynarodową, to forma rozwoju oraz bardzo dobra okazja do poznania innej kultury i konfrontacji swoich umiejętności z innymi muzykami.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych festiwalach, w których już niebawem wystąpią.

/opr.red/

zdjęcie MDK

Poprzedni artykułDzień otwarty OREW [FOTO]
Następny artykułStrefa Płatnego Parkowania: Doniesienie do prokuratury