Strona główna Bez kategorii Dzień otwarty OREW

Dzień otwarty OREW [FOTO]

0

Podczas dzisiejszego Dnia Otwartego w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym dokonano podsumowania dwóch projektów prowadzonych w tym roku i sfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy. W atmosferze pikniku, przy pięknej pogodzie otoczony blokami ogród ośrodka zmienił się w enklawę radości.

dzień_otwarty_OREW (11)

Rozstrzygnięto dziś dwa konkursy plastyczne. Pierwszy był związany z projektem „Niepełnosprawni sportem i wiedzą po zdrowie”, w ramach którego zorganizowano wiele działań z zakresu edukacji prozdrowotnej. Dla podopiecznych i ich opiekunów zrealizowano szkolenia i warsztaty zdrowego odżywiania, kurs nordic walking a dziś przeprowadzono konkurencje sportowe, zabawy i gry na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Drugi z realizowanych projektów, „Z kulturą nam do twarzy” z założenia miał promować życie kulturalne powiatu. Składał się z szkoleń, koncertów i konkursów.

Jak podkreśliła Wiesława Szeszko, dyrektor ośrodka – realizacja projektów nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia powiatu, ale także pracy dziesiątek wolontariuszy.

Do ośrodka uczęszcza 37 podopiecznych w różnym wieku z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, umiarkowanym, znacznym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami fizycznymi. Większość podopiecznych wymaga stałej pomocy i opieki osoby drugiej. Prowadzone formy i elementy metod w pracy z dziećmi i młodzieżą nie tylko wpływają na poprawę kondycji psychofizycznej, ale mają ogromny wpływ na rozwój psychospołeczny. Umożliwiają najbardziej niepełnosprawnym osobom przebywanie w środowisku, uczestniczeniu w codziennych kontaktach rówieśniczych.

/wrt/

Poprzedni artykułMłody ŚKPR drugi w Komprachcicach
Następny artykułLa Chanson zwycięża w Kluczborku