Strona główna Bez kategorii Koniec szkoły, wakacje rozpoczęte!

Koniec szkoły, wakacje rozpoczęte!

0

Dla tych, którzy zaliczyli rok szkolny 2015/16 pomyślnie, zdali wszystkie egzaminy i poprawki, dziś zaczynają się wakacje. Udanego wypoczynku dzieciom i młodzieży podczas oficjalnego pożegnania nauki życzyła prezydent Beata Moskal-Słaniewska, która tym razem gościła w Szkole Podstawowej nr 4.

DSC03365

Gospodarz miejskiego zakończenia roku ma się czym chwalić. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy, a aż 166 dzieci zasłużyło na stypendia za dobre wyniki w nauce. Gratulacje wszystkim uczniom ze Świdnicy składała prezydent Beata Moskal-Słaniewska, skracając do minimum swoje przemówienie. – Łapcie świadectwa, nagrody i biegnijcie do domu przebrać się w prawdziwe letnie stroje. Udanych wakacji! – zachęcała, co spotkało się z gromkimi brawami dzieci i rodziców stłoczonych w dusznej sali gimnastycznej.

Rok szkolny w Świdnicy kończy 3271 uczniów podstawówek (2924 – w placówkach publicznych i 329 w placówkach niepublicznych) i 1407 uczniów w gimnazjach (1202 – w placówkach publicznych i 205 w placówkach niepublicznych).

Wakacje rozpoczynają także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w powiecie świdnickim: – 650 w zasadniczych szkołach zawodowych, – 1400  w technikach  1150 w Liceach Ogólnokształcących.
Poprzedni artykułRada za absolutorium dla burmistrza Żarowa
Następny artykułPrymusi z gminy Świdnica