Strona główna Bez kategorii Dwie Polki na czele juniorskiego konkursu Strzegom Horse Trials

Dwie Polki na czele juniorskiego konkursu Strzegom Horse Trials

0

Po próbie ujeżdżenia CIC*J, która w całości zakończyła się w środę, dwie zawodniczki z Polski uplasowały się na czołowych pozycjach . Drugie miejsce zajmuje Natalia Klebba na klaczy Oktawa (45,3 pkt.), trzecia jest Julia Elzanowska na wałachu Lucky Comeback (46,8 pkt.). Prowadzi Niemka Chayenne Peters na koniu Opium de Garred (44,80 pkt.).

Jungzdjęcie

Juniorski konkurs zdominowały pary z Polski (13 z 17 startujących). Oprócz zawodniczki zza zachodniej granicy wystartowały juniorki z Belgii, Finlandii oraz Czech. W czwartek rano odbędzie się próba skoków, a w piątek cross.

W środę rozpoczęły się w również konkursy ujeżdżenia CIC1* oraz CIC2*. W trudniejszej próbie wysokie, drugie miejsce zajmuje Kamil Rajnert na klaczy Libertina (40,90 pkt.), a prowadzi Belgijka Karin Donckers na koniu Jalapeno (39,50 pkt.). Polski jeździec wyprzedził najbardziej utytułowanego zawodnika Michaela Junga, który na ogierze fischerIncantas z wynikiem 41,40 pkt. zajmuje trzecie miejsce ex aequo Elaine Pen. W konkursie wystartowało 46 zawodników. W czwartek druga część próby ujeżdżenia, w której zobaczymy jeszcze 25 par.

W środę odbyły się jeszcze przeglądy weterynaryjne koni w klasie CCI1* i CCI3* oraz inspekcje tras crossu. Wszystkie konie w dobrej kondycji dotarły do Strzegomia i pomyślnie przeszły kontrolę weterynaryjną.

Czternasta edycja Strzegom Horse Trials, która zgromadziła na starcie czołówkę światowego WKKW, potrwa do niedzieli 26 czerwca. Zawody odbywają się na hipodromie w Morawie i są pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody trwają całe pięć dni.

Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni środę, czwartek i piątek. Cross został podzielony na dwa dni piątek i sobotę. Skoki odbędą w czwartek, sobotę i niedzielę. Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek – ujeżdżenie, sobota – cross, który o godz. 11.30 na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata. W niedzielę zwycięzców wyłoni konkurs skoków przez przeszkody.

Strzegom Horse Trials przywitał ponad 200 zawodników i ich 350 koni piękną pogodą. Wszędzie widać uśmiechnięte twarze, słychać radosne parskanie koni, które najwyraźniej są zadowolone z pobytu.

W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie mamy liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach.

/opr.red/

zdjęcie organizatora

Poprzedni artykułUderzył w karetkę
Następny artykułKolejne sukcesy Krystiana Perchuna