Strona główna Temat dnia Agencja AP o morderstwie na Dominikanie

Agencja AP o morderstwie na Dominikanie

2

Korespondent amerykańskiej agencji Associated Press na Dominikanie donosi, że policja w Republice Dominikany zakomunikowała w środę, że zatrzymała cztery osoby podejrzane w sprawie przerażającej śmierci 37-letniego mężczyzny z Polski.

depesza_walczyk

W depeszy czytamy: „Policja poinformowała, że wśród zatrzymanych jest obywatel Włoch, oraz że kontynuowane są poszukiwania innych podejrzanych. W swoim oświadczeniu policja nie podała możliwych motywów morderstwa.

Adam Stanisław Walczyk został znaleziony martwy w poniedziałek przed świtem w miejscowości Bavaro, która leży na wschód od stolicy Santo Domingo. Jego profil w mediach społecznościowych ukazywał go jako administratora stron pokerowych, a władze potwierdziły, że w Republice Dominikany przebywał w celach turystycznych.

Znalezione zwłoki były skrępowane i nosiły ślady wielu pchnięć nożem.

Strażnicy w kompleksie, gdzie mieszkał powiedzieli, że został zaatakowany przez kilku mężczyzn, którzy następnie weszli do ​jego domu, gdzie Walczyk został zabity.

Policja zidentyfikowała zatrzymanych podejrzanych: są to Antonio Salermo, 33-letni Włoch, Manuel Alexander Feliz de Jesus, 27-letni mechanik z Dominikany, a także Samuel Nunez Abreu, lat 28 i Aristy Sosa Batista, lat 29.

Policja twierdzi, że Salermo prowadził białego pick-up’a którym bandyci dostali się w pobliże domu Walczyka”.

/wrt/

Poprzedni artykułPlany ważne dla rowerzystów
Następny artykułW nagrodę do Biberach