Strona główna Kultura Wystawa „Księga-Das Buch”

Wystawa „Księga-Das Buch”

0

Wystawa „Księga – Das Buch” to multidyscyplinarny obraz patrzenia artystów na najważniejszą księgę w historii ludzkości – Biblię. Zobaczymy ją w ramach tegorocznej Nocy Bibliotek.

księga_wystawa

Raz na dwa lata pijarzy z Wiednia organizują wystawy tematyczne, na które zapraszają artystów z całego świata. Po raz drugi bierze w niej udział świdnicki fotografik Andrzej Protasiuk.

Wystawa pokazuje różnorodność podejścia do jednego tematu w różnych częściach świata, w różnych kręgach kulturowych – powiedział portalowi  Świdnica24.pl Andrzej Protasiuk – a co jest najciekawsze, to przełożenie tego patrzenia na różnorodne materiały i techniki, którymi artyści się posługują.

Na wystawie zobaczymy rzeźbę, ceramikę, grafikę, malarstwo, fotografię a nawet film. Wśród 18 autorów są Marcin Nosko, rzeźbiarz, wykładowca krakowskiej ASP, Ewa Granowska, artystka wrocławska, której prace znaleźć można w wielu muzeach i galeriach w kraju i za granicą czy Jiri Samek, grafik z Czech.

Wystawa miała swoją premierę w lutym tego roku w Wiedniu, a w Świdnicy będziemy mogli ją oglądać od 4 czerwca w pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

/wrt/

zdjęcie A.Protasiuk

Poprzedni artykułBarwna sesja fotograficzna Jubilata[FOTO]
Następny artykułOblał kwasem wejście do salonu