Strona główna Kultura Wysocki-Kaczmarski koncert Projektu Volodia

Wysocki-Kaczmarski koncert Projektu Volodia

0

Twórczością oraz osobą Włodzimierza Wysockiego fascynowała się znaczna część słuchaczy, polskich artystów, poetów oraz wiele wybitnych osób związanych ze światem kultury, m.in. Andrzej Wajda czy Daniel Olbrychski.

Projekt_Volodia

Po teksty Wysockiego sięgał Wojciech Młynarski, a jego utwory interpretowane były na scenie przez największych piosenkarzy, aktorów (Maryla Rodowicz, Marian Opania, Piotr Fronczewski i wielu innych).

Jednak największy wpływ miał na dokonania Jacka Kaczmarskiego, którego droga artystyczna została zainspirowana przez twórczość Wysockiego.

Tworzony przez pięciu wrocławskich muzyków, energetyczny zespół Projekt Volodia, to dziś najbardziej znany w kraju wykonawca utworów W. Wysockiego.

Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.

Wokalista i basista zaprosił do projektu muzyków współpracujących m.in. z Hanną Banaszak, Martyną Jakubowicz oraz grających na co dzień jazz, rock, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Efektem okazały się zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, ukulele, perkusją i akordeonem.

Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju, mi.in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych. Wszędzie tam artyści przyjmowani są entuzjastycznie przez publiczność. W 2011 roku koncert transmitowany był w radiowej Trójce ze studia im. Agniszki Osieckie

Zespół Projekt Volodia wystąpi w następującym składzie: Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa, Bogdan Bińczak – akordeon, vinofon, instr. perkusyjne, Robert Gawron – gitara flamenco, banjo, ukulele, Jakub Persona – perkusja, Leszek Zaleski – gitara elektryczna.

Koncert zaplanowano na 22 maja, godz. 19:00, sala teatralna,Świdnica, Rynek 43. Bilety: 15 zł

/opr.red/

zdjęcie i teledysk: zespół

Poprzedni artykułVictoria zdobyła Zamek
Następny artykułKoziołek w potrzasku