Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wnuki i dziadkowie we wspólnym działaniu

Wnuki i dziadkowie we wspólnym działaniu

0

 Podsumowanie projektu AKTYWNY SENIOR – UŚMIECHNIĘTY JUNIOR, dzień dziecka, dzień matki i dzień ojca – to wszystko podczas jednego spotkania w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. – Edukacja to wychowanie, a w każdym z tych etapów ważni są nie tylko nauczyciele i rodzice, ale i dziadkowie. W każdym działaniu oprócz funduszów ważny jest przede wszystkim człowiek – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

 Radośni juniorzy uśmiechnięci seniorzy, czyli dzień dziecka i podsumowanie projektu w SP w Pszennie

„Aktywny Senior- Uśmiechnięty Junior” to projekt, który miał na celu edukację międzypokoleniową. – W działania zostali zaangażowani ludzie nieaktywni zawodowo, dzięki czemu uczestnicy mogli wymienić doświadczenia i spostrzeżenia oraz mile spędzić czas wolny. Dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie podczas realizacji projektu, dzieciom, ich rodzicom i dziadkom za udział – mówił Tadeusz Szarwaryn, dyrektor SP im. M. Kopernika w Pszennie.
Projekt był adresowany dla uczniów klas I-III i członków ich rodzin. Każde pokolenie może przekazywać sobie wzajemnie umiejętności i czerpać radość ze wspólnego obcowania. – Na jego realizację szkoła otrzymała 4 tys. zł. w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” zorganizowanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Doceniamy projekty, które przynoszą realne zmiany, a patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci i ich krewnych jestem przekonana, że udało się osiągnąć zaplanowane cele – mówiła dyrektor banku BZWBK SA w Świdnicy Iwona Wojciechowska, obecna na spotkaniu w Pszennie.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułŚwidnica z lotu ptaka [FILM]
Następny artykułJubileuszowa modlitwa w świdnickiej cerkwi [FOTO]