Strona główna 112 Uwaga! Naciąga na książkę telefoniczną

Uwaga! Naciąga na książkę telefoniczną

0

W okolicach Świdnicy pojawił się mężczyzna, który podstępem przekonuje starszych ludzi do kupna książki telefonicznej – alarmuje czytelnik Swidnica24.pl. Mieszkanka Piotrowic przestraszyła się rzekomej kary i zapłaciła za książkę 50 zł.

13221006_799131416854403_615409557192157069_n

W domu starszej pani pojawił się mężczyzna, który przekonywał, że sama zamówiła książkę telefoniczną i teraz musi za nią zapłacić. Jako dowód odtworzył rzekome nagranie z rozmowy telefonicznej. –  Zastraszał, że jak nie zapłaci za książkę, to przyśle telefonia karę 100 zł. Moja mama już już wiekowa, była akurat sama w domu, przestraszyła się i zapłaciła, a przecież firma telekomunikacyjna nie przysyła nikogo z płatnymi książkami telefonicznymi – pisze czytelnik. W książce nie ma żadnych informacji o wydawcy, podany jest jedynie numer do kontaktu. Telefon jednak nie odpowiada.

Podobne pomysły oszuści realizują od kilku lat w całej Polsce. Mechanizm jest podobny – oferują książkę telefoniczną, powołując się na rzekome zamówienie. Publikacja z reguły jest nic niewarta i nie wiadomo, kto ją wydał.

/red./

 

Poprzedni artykułTeledysk Cleo z jaworzyńskimi lokomotywami
Następny artykułTrzydzieste urodziny „Biegu Pamięci” w Rogoźnicy