Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica na okładce

Świdnica na okładce

0

W majowym numerze miesięcznika branży turystycznej „Rynek Turystyczny” znalazł się obszerny artykuł poświęcony Świdnicy, jej historii, współczesności i atrakcjom turystycznym. Okładkę zdobi panorama centrum z dwiema charakterystycznymi wieżami.

rynek_okladka

Publikacja ukazała się w cyklu „Prezentacje” w najbardziej prestiżowym miejscu każdego czasopisma – na rozkładówce.

Autorka tekstu, Sylwia Osojca-Kozłowska ukazała Świdnicę jako śląską perłę baroku, miasto o bogatych tradycjach piwowarskich i kupieckich. Obok sztandarowych zabytków i atrakcji turystycznych, autorka wymienia miejsca, które pozwolą turystom rozsmakować się w klimatach miasta i zostać dłużej, niż trwa zwiedzanie Kościoła Pokoju.

Nie brakuje też kontekstów pozwalających zrozumieć lepiej losy Świdnicy. Zachęcony turysta chętnie odszuka dom, w którym mieszkał as lotnictwa I wojny światowej, słynna astronomka czy wybitny architekt. Być może ruszy szlakiem starodawnych legend albo reliktów twierdzy…

„Rynek Turystyczny” to pismo biznesu turystycznego. Jest branżowym miesięcznikiem, najstarszym w Polsce, ukazującym się już od 1992 roku. Będzie partnerem zaplanowanego na październik Kongresu Turystyki Polskiej, który odbędzie się w Świdnicy.

/wrt/

 

Poprzedni artykułPierwsze prace na basenie zakończone [FOTO]
Następny artykułPomysł mieszkańca ułatwia życie