Strona główna Wydarzenia Świebodzice Pomysł mieszkańca ułatwia życie

Pomysł mieszkańca ułatwia życie

2

Świebodziczanin Adam Długaszek, stworzył bezpłatną aplikację, która umożliwia szybkie sprawdzenie w telefonie komórkowym aktualnego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Aplikacja jest prosta w obsłudze i całkowicie darmowa. Obecnie miasto posiada system elektronicznego rozkładu jazdy w aplikacji myBus, ale niewykluczone, że ZGK Świebodzice wykorzysta propozycję świebodziczanina.

rozkład jazdy Świebodzice
– To bardzo ciekawy pomysł, musimy jeszcze porozmawiać z autorem o szczegółach formalnych – mówi Kacper Nogajczyk, prezes ZGK Świebodzice. – Ale fakt, że aplikację stworzył mieszkaniec naszego miasta i to specjalnie na potrzeby miejskiej komunikacji jest naprawdę godny uznania.
Skąd się wziął pomysł, by stworzyć aplikację?

– Stojąc wieczorem na przystanku autobusowym zauważyłem, że wiele osób podchodzi do rozkładu jazdy, oświetla go ekranem telefonu i sprawdza najbliższy autobus – mówi pan Adam Długaszek.- Wtedy pomyślałem, czy nie wygodniej byłoby sprawdzać rozkład na telefonie? Oczywiście, można pobrać rozkład ze strony i wyświetlić na ekranie jako PDF, ale i tak trzeba wtedy powiększać i przesuwać ekran, żeby wyszukiwać połączenie.

Co innego gdyby mieć aplikację, która po uruchomieniu automatycznie sprawdzi datę i godzinę, zlokalizuje nasz przystanek i wyświetli dla niego najbliższe połączenie w obu kierunkach. Na rynku dostępne są podobne rozwiązania, ale zazwyczaj są to aplikacje dla większych miast, a ta dotyczyłaby wyłącznie komunikacji miejskiej w Świebodzicach.
Napisałem więc taką aplikację i zamieściłem w sklepie Google Play pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=komunikacja.miejska.swiebodzice
Aplikacja jest całkowicie darmowa, nie zawiera reklam, niestosownych treści i w żaden sposób nie generuje dla mnie przychodów. Uważam, że jest prosta i banalna w obsłudze – podkreśla autor.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Poprzedni artykułŚwidnica na okładce
Następny artykułAkrobatki Polonii ze srebrem Mistrzostw Polski