Strona główna Wydarzenia Marcinowice Strażacy z Zebrzydowa ze sztandarem

Strażacy z Zebrzydowa ze sztandarem

0

Jubileusz 70-lecia świętowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowie. Druhowie otrzymali własny sztandar.

1-img_9852

1 maja podczas uroczystości jubileuszowych, połączonych z gminnymi obchodami Święta Konstytucji 3 Maja, sztandar dla OSP Zebrzydów został poświęcony przez księdza proboszcza Tadeusza Karasiewicza. Przewodniczący Honorowego Komitetu Fundacji Sztandaru  Miłosz Kreń przekazał w imieniu fundatorów akt fundacji sztandaru. Każdy z darczyńców przybił symboliczny gwoźdź w drzewcu oraz złożył wpis w księdze pamiątkowej. Następnie sztandar, jako symbol  uznania za dotychczasową działalność i poświecenie, został uroczyście przekazany Jednostce OSP Zebrzydów przez prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Świdnicy Alicję Synowską.
Chciałbym serdecznie podziękować za tę bezinteresowną  i pełną oddania służbę, dzięki której mieszkańcy naszej gminy mogą czuć się bezpiecznie. W pełni doceniam rolę, jaką strażacy pełnią w systemie budowania bezpieczeństwa naszej lokalnej społeczności. Dlatego też zawsze będę zwolennikiem wieloaspektowego wspierania ochotniczych straży pożarnych w naszej gminie – zapowiedział wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.
Przekazał również wraz z przewodniczącą Rady Gminy Marcinowice Bożeną Lemą na ręce druhów drobne upominki.

/opr. red./

Poprzedni artykułUwaga! Utrudnienia na ul. Komunardów [MAPKA]
Następny artykułPodniebny lot na finał festiwalu [FOTO]