Strona główna Bez kategorii Śmiecą dosłownie wszędzie

Śmiecą dosłownie wszędzie [FOTO]

6

To brzmi jak niedorzeczny żart: komuś chciało się kilkadziesiąt worków z odpadami wyrzucić na poboczu ulicy Metalowców, zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie za darmo można oddawać wszelkiego rodzaju śmieci. – Próbowaliśmy ustalić sprawcę, ale nie zostawił żadnych charakterystycznych śladów w postaci choćby resztek korespondencji – mówi Marek Fiłonowicz ze świdnickiej Straż Miejskiej.

śmieci (3)

Zdjęcia w ostatni weekend wykonał jeden z czytelników Swidnica24.pl. – Znamy to miejsce. Interweniowaliśmy u właściciela terenu, czyli w Urzędzie Miejskim, już w połowie marca – dodaje Marek Fiłonowicz. – Odpady były usuwane, ale pojawiły się nowe – zastrzega tymczasem Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego i deklaruje, że jutro śmieci z ul. Metalowców uprzątną osoby zatrudnione w ramach prac interwencyjnych.

Dzikie wysypiska pojawiają się w najróżniejszych miejscach. Część została już uprzątnięta, np. na „Hyclu”, na ul. ks. Barana, na skarpie przy ul. Wrocławskiej, na ul. Jałowcowej, przy ul. Gdyńskiej. Stale jednak przybywają nowe. Jeśli tylko udaje nam się ustalić właściciela odpadów, stosujemy przewidziane prawem restrykcje – mówi Marek Fiłonowicz.

Mieszkańcy Świdnicy wszelkiego rodzaju odpady mogą oddawać w Punkcie Selektywnej Zbiórki za darmo.

wynajem bus�w �widnica
Poprzedni artykułŚKPR wraca do szkolenia dziewcząt
Następny artykułRekiny popłynęły w Zabierzowie