Strona główna Sport Lekkoatletyka Ruszyły zapisy na RST Półmaraton Świdnicki!

Ruszyły zapisy na RST Półmaraton Świdnicki!

0

Fundacja WroActiv oraz samorządy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki i Gmina Świdnica zapraszają do udziału w drugiej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego, który odbędzie się 5 listopada. Ruszyła już rejestracja uczestników na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl.

DSC_6098

Ogromne zainteresowanie pierwszym półmaratonem jest dla nas dowodem, że organizacja tej imprezy to strzał w dziesiątkę. Bieganie staje się modne, coraz więcej osób korzysta z tej najprostszej formy aktywnego wypoczynku. Świdnicki półmaraton to propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, przy jednoczesnej doskonałej promocji miasta – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. Liczba miejsc jest ograniczona – maksymalnie w wydarzeniu może uczestniczyć 1500 osób. W biegu prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat do dnia 4 listopada 2016 roku.

Pakiet podstawowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego pozostaje bez zmian i wynosi 40 zł. Zawodnicy do pokonania będę mieli około 21 kilometrów ulicami Świdnicy i okolicznych miejscowości. Start odbędzie się na świdnickim Rynku, dalej trasa przebiegać będzie tak, jak w ubiegłym roku, czyli ulicami – Kotlarską – Muzealną – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńską – Parkową – Saperów – Rzeźniczą – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląską – Przyjaźni – Kraszowicką oraz przez wsie Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyna Dolna i z powrotem do Świdnicy ulicą Przyjaźni – Zieloną – Śląską – meta: Stadion OSIR. Dla sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN przewidziano nagrody pieniężne, a dla trzech najlepszych w kategoriach wiekowych, nagrody rzeczowe.

DSC_6163

Dla najmłodszych przygotowane zostaną także biegi na dystansach od 200 do 1800 metrów. Odbędą się one na stadionie sportowym w Świdnicy. W tym roku nowością będą zgłoszenia internetowe dla dzieci, aby każdy młody zawodnik mógł poczuć się jak jeden z uczestników półmaratonu. Regulamin i zapisy dostępne będą od 1 września. Oprócz zmagań biegowych podobnie jak w roku ubiegłym LZS przygotuje miasteczko sportowe, w którym można będzie spróbować swoich sił w konkurencjach: rzutu woreczkami (numerologia), rzutu ringo, hokeja, strzałów na bramkę czy kręgli. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.

Tegoroczną nowością będą biegi dodatkowe, czyli „Dzika Piątka” – pięciokilometrowa trasa i rekreacyjny marsz Nordic Walking na podobnym dystansie, w których udział będzie mogło wziąć po 200 zawodników. Szczegółowe informacje związane z 2. RST Półmaratonem Świdnickim znajdują się na stronie internetowej: www.polmaraton.swidnica.pl oraz na facebooku „RST Półmaraton Świdnicki”.

Poprzedni artykułPoeci kontra krytycy na… stadionie [FOTO]
Następny artykułFinał Barki Radości w świdnickim teatrze