Strona główna Bez kategorii Rośnie bosmanat nad zalewem

Rośnie bosmanat nad zalewem

4

Widać już kształty bosmanatu, w którym przechowywany będzie sprzęt pływający. Łódki mają się jeszcze w tym roku pojawić na świdnickim zalewie Witoszówka.

DSC01163

Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlane „rejjs”, które wygrało przetarg na wykonanie inwestycji, która była wśród zwycięskich projektów II edycji budżetu obywatelskiego.Wykonawca nie ma zbyt wiele czasu, bo zgodnie z umowa prace powinny się zakończyć w czerwcu. Przetarg został rozstrzygnięty pod koniec stycznia tego roku, ale prawie dwa miesiące zajęło przygotowanie projektu. – To zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – tłumaczył Swidnica24.pl Mateusz Jadach z Urzędu Miejskiego.

DSC01166

Wykonawca dostarczył projekt, który po naniesieniu poprawek został zaakceptowany. 18 marca do starostwa powiatowego trafił wniosek o pozwolenie na budowę.  18 kwietnia rozpoczęły się prace ziemne.

DSC01165

Na razie realizowany będzie I etap, w skład którego wchodzi budowa bosmanatu o powierzchni około 170 m2, budowa wiaty na łodzie o powierzchni 100 m2, naprawa jednego z pomostów, budowa pomostu pływającego do cumowania żaglówek, budowa slipu betonowego do wodowania łódek oraz budowa chodnika i ścieżki spacerowej. Firma „rejjs” wykona zadanie za ok. 885 tysięcy złotych. Termin zakończenia to 30 czerwca tego roku.

Poprzedni artykułKAWKA: Ostatnie chwile na zgłoszenia
Następny artykułZnamy najlepszych młodych lekkoatletów