Strona główna Sport Piłka nożna Poloniści odrobili zaległości w Lubsku

Poloniści odrobili zaległości w Lubsku

0

Piłkarze trzecioligowej Polonii-Stali Świdnica nie zwalniają tempa i notują kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Biało-zieloni pokonali na wyjeździe Budowlanych Lubsko 3:1 w meczu zaległej 19. kolejki rozgrywek. To czwarty triumf w piątym rozegranym ostatnio meczu o ligowe punkty.

DSC_9420

Świdniczanie przystępowali do spotkania w roli faworytów i już pierwsze minuty to potwierdziły. Grzegorz Borowy zgrał piłkę głową do Kamila Szczygła, a ten soczystym strzałem z prawej strony pola karnego umiejscowił futbolówkę w bramce Budowlanych. Podopieczni Piotra Bolkowskiego dążyli do powiększenia rezultatu, ale brakowało zdecydowania w okolicach pola karnego gospodarzy. Wydawało się, że w kilku sytuacjach mogliśmy pokusić się o strzał z dystansu. Tak jednak się nie stało, kontynuowaliśmy kombinacyjne akcje i kończyło się na strachu dla miejscowych. Po przerwie wciąż momentami byliśmy chyba myślami w szatni i to rozluźnienie kosztowało nas utratę prowadzenia. W 48. minucie Adrian Jeremicz precyzyjnym strzałem po długim słupku zdołał pokonać Amina Stitou. Radość lubskich kibiców z remisu nie trwała jednak długo. W 57. minucie najlepiej w polu karnym przeciwników zachował się Daniel Pawlak pakując główką piłkę w bramce Budowlanych. Ostatniego gola zdobył Michał Sudoł. Po akcji Dariusza Filipczaka, jeden z rywali zagrał ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł środkowy obrońca Polonii-Stali Świdnica i pewnie trafił na 3:1.

Budowlani Lubsko – Polonia-Stal Świdnica 1:3 (0:1)

Polonia-Stal: Stitou, Marszałek (54′ Tobiasz), Sudoł, Salamon, Pawlak, Morawski (85′ Łuszkiewicz), Filipczak, Wargin, Kukla (77′ Ł. Kot), Szczygieł, Borowy