Strona główna Bez kategorii Manifestacja w Dniu Godności

Manifestacja w Dniu Godności

0

Mają takie same marzenia i potrzeby jak ludzie w pełni zdrowi. Od lat osoby niepełnosprawne intelektualnie manifestują radość życia podczas majowych obchodów Dnia Godności.

dzień godności

W czwartek, 5 maja po raz 16. o godzinie 13.00 sprzed Urzędu Miejskiego w Świdnicy na plac Grunwaldzki wyruszy pochód, w którym wspólnie przejdą podopieczni ośrodków rehabilitacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych i domów środowiskowych z całego regionu. Jak zawsze towarzyszyć im będą rodzice, opiekunowie, przyjaciele i wolontariusze. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

Barwna manifestacja przejdzie ulicami Armii Krajowej, Wałbrzyską do Rynku. W trakcie przemarszu usłyszymy Orkiestrę Dętą z Żarowa oraz zespół folklorystyczny „Olszaniacy”. O godzinie 14.00 w Rynku rozpocznie się happening.  W niebo poszybuje 300 kolorowych balonów wraz z marzeniami podopiecznych stowarzyszenia. Tutaj  będzie można uczestniczyć w grach i zabawach realizowanych w integracji z bohaterami Dnia Godności.

Poprzedni artykułPoloniści odrobili zaległości w Lubsku
Następny artykułMatury 2016 rozpoczęte [FOTO]