Strona główna Bez kategorii Pogódź się na Dzień Dziecka!

Pogódź się na Dzień Dziecka!

0

„Mamo, tato – zrób mi prezent na Dzień Dziecka” – akcję pod takim hasłem rozpoczynają w Świdnicy mediatorzy skupieni w Sudeckim Centrum Mediacji. – Chcemy przekonać zwaśnionych rodziców, że konflikty można rozwiązać i to znacznie skuteczniej niż w bolesnych procesach sądowych – zachęca Wojciech Obraniak. Mediacje są honorowaną w polskim prawie formą rozwiązywania sporów.

mediacja 1

– Akcja, która potrwa do 15 czerwca, jest skierowana do skonfliktowanych rodziców nieradzących sobie z wypracowaniem sposobu kontaktowania się ze swoimi dziećmi. Mediacja daje możliwość zakończenia konfliktu będącego wynikiem zadawnionych sporów, czy kłótni. Przystąpienie do mediacji w ramach akcji może też przyczynić się do zakończenia lub skrócenia przewlekającej się sprawy sądowej – tłumaczą organizatorzy.

W ramach akcji mediacje prowadzone będą przez mediatorów nieodpłatnie, także te skierowane przez sąd lub prokuraturę.

Dzień Dziecka jest dobrym pretekstem do tego, by spróbować się dla dobra dzieci porozumieć lub pogodzić. Mediacje mają za cel  uregulowanie kontaktów rozwiedzionych rodziców z dziećmi, ustalenie sposobów opieki nad małoletnimi dziećmi rodziców będących w trakcie toczącej się sprawy rozwodowej.

W Polsce wciąż mało wiadomo o mediacjach, tymczasem z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że potrafią skutecznie pogodzić zwaśnionych ludzi bądź po prostu uczą ich porozumiewania się w trudnych sprawach – dodaje Wojciech Obraniak.

Sprawy można kierować/zgłaszać drogą pocztową, elektroniczną lub telefonicznie do:
SUDECKIE CENTRUM MEDIACJI

M. Kopernika 34/115

58-100 Świdnica

tel. 784 679 722

Poprzedni artykułDrugi dzień zmagań młodych aktorów [FOTO]
Następny artykułZa ogniska na działkach grożą kary