Strona główna Bez kategorii Drugi dzień zmagań młodych aktorów

Drugi dzień zmagań młodych aktorów [FOTO]

0

W drugim dniu Przeglądu Małych Form Teatralnych, na deskach świdnickiego teatru publiczność zobaczyła 12 przedstawień.

Teatrzyki - 10.05 (6)

 Przegląd przygotowała Szkoła Podstawowa nr 105 ze Świdnicy, honorowym patronem tegorocznej, jubileuszowej edycji został Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka.

W tym roku zgromadził on 24 szkolne grupy teatralne ze Świdnicy, Jeleniej Góry  i kilku innych miejscowości Dolnego Śląska. Występy oceniało jury w składzie: Małgorzata Braniecka, Joanna Chojnowska i Bożena Kuźma.

Pierwsi na scenie zaprezentowali się gospodarze przeglądu, grupa teatralna z SP 105 w Świdnicy, która pokazała spektakl „Kocham Świdnicę”. Dzieci w pouczającym widowisku opartym na dobrym scenariuszu pokazały swoje wszystkie możliwości i zaprezentowały wiele talentów. Było to dobre podsumowanie trzech lat zmagań z teatrem, jakie odbywali pod okiem swojej wychowawczyni Małgorzaty Komorowskiej.

Potem na scenie pojawili się mali aktorzy z miejskiego przedszkola nr 1 w Świdnicy, którzy bawili publiczność spektaklem ,”Kurka-mama z podwórka”, dwie grupy ze szkoły podstawowej w Żarowie ze spektaklami  ,”Jak wół do karety. Teatr cieni” oraz  „Pchła Szachrajka” i młodzi aktorzy ze Strzelc Świdnickich.

Werdykt jurorów tegorocznej edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych będzie ogłoszony w teatrze, 19 maja o godzinie 10.00.

/wrt/

zdjęcia Łukasz Kufner i Mariusz Lipnicki

Poprzedni artykułBenefis Mirosława Jabłońskiego
Następny artykułPogódź się na Dzień Dziecka!