Strona główna Bez kategorii Pierwszy cyrk bez zwierząt w Świdnicy

Pierwszy cyrk bez zwierząt w Świdnicy [KONKURS]

1

Zamiast dręczenia zwierząt, popisy utalentowanych ludzi! W Świdnicy 18 maja będzie gościł Cyrk Arlekin z pierwszym spektaklem, w którym nie zostanie pokazana tresura lwów, koni czy fok. Dla Czytelników Swidnica24.pl mamy pięć zaproszeń!

cyrk arlekin

Zdjęcie ze strony Cyrku Arlekin

Akcje protestacyjne, organizowanych przez społeczników skupionych w „Cyrku bez zwierząt”, zaczęły przynosić efekty. Kolejne polskie miasta nie zgadzały się na przyjmowanie cyrków, w których wykorzystywane są dzikie zwierzęta. Do tego grona w lutym 2016 roku dołączyła Świdnica. Nie skończyło się na zakazie prezydenta miasta. Na przyjmowanie cyrków ze zwierzętami nie zgodziła się również prywatna firma, która zwykle wynajmowała teren pod namioty cyrkowe.

Cyrk Arlekin jest pierwszym, który otrzymał zgodę na występ na terenie należącym do miasta. Powód jest jeden – w spektaklu grają wyłącznie ludzie. – To jest zupełnie nowy, innowacyjny program zatytułowany LAMPA ALLADYNA. Zabierzemy Państwa w niezwykłą podróż po świecie magii, baśni i najskrytszych marzeń, wznosząc się ponad codzienną rzeczywistość na latającym dywanie. Na arenie zaprezentują się Państwu gwiazdy aren cyrkowych oraz laureaci najlepszych festiwali którzy przybyli do nas z Czech, Ukrainy, Niemiec, Polski i Egiptu – zapraszają cyrkowcy z Arlekina.

Spektakl już 18 maja o godzinie 17.00. Namiot stanie nad zalewem Witoszówka przy ul. Polna Droga.

KONKURS!

 Jak nazywał się zespół akrobatyczny, w którym występowali obecni właściciele Cyrku Arlekin?

Autorzy pierwszych pięciu e-maili z prawidłową odpowiedzią otrzymają zaproszenie na spektakl w Świdnicy dla osoby dorosłej i dziecka. Na odpowiedzi czekamy pod adresem [email protected] do 16 maja. W tytule należy wpisać „CYRK ARLEKIN”, w treści odpowiedź, imię i nazwisko, tel. do kontaktu oraz zgodę na publikacje imienia i nazwiska w ogłoszeniu wyników konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone na portalu Swidnica24.pl 17 maja 2016 roku.

Poprzedni artykułOdkrywanie świdnickiego skarbu [FOTO]
Następny artykułW sobotę derby z Lechią Dzierżoniów