Strona główna Bez kategorii Pierwsza lekcja wuefu na nowym boisku

Pierwsza lekcja wuefu na nowym boisku

1

Wstęga przecięta, od jutra ruszają normalne lekcje na nowym, zewnętrznym kompleksie sportowym przy szkole podstawowej nr 8 w Świdnicy.

boisko_sp8 (33)

Radość na twarzach dzieci była trudna do opisania. Pod ich szkołą powstały obiekty na miarę XXI wieku: bezpieczne, estetyczne i oświetlone.

Inwestycja przy SP 8 objęła przebudowę istniejącego przyszkolnego boiska sportowego z nawierzchnią asfaltową, z którego korzystali do tej pory uczniowie placówki. Na jego miejscu zbudowano nowoczesny kompleks sportowy z bezpieczną nawierzchnią na który złożyły się: wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 44,0 m x 32,0 m z boiskami do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, czterotorową bieżnię do sprintu o długości 60,0 m oraz ściankę amortyzacyjną na zakończenie bieżni, skocznię w dal z rozbiegiem i rzutnię do pchnięcia kulą.

Wartość zadania ogółem to 759 930 zł, w tym 250 700 zł stanowi dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego z Funduszu Rozwoju Kultury w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017”. Prace budowlane rozpoczęły się w 2015 roku.

/wrt/

Poprzedni artykułMłodzi aktorzy opanowali scenę
Następny artykułSukces Tigerów na Mistrzostwach Polski [VIDEO]