Strona główna Wydarzenia Świdnica Patronują im Kawalerowie Orderu Uśmiechu

Patronują im Kawalerowie Orderu Uśmiechu

0

15 szkół i placówek noszących imię Kawalerów Orderu Uśmiechu spotkało się na dorocznym zlocie. Gospodarzem tym razem była Szkoła Podstawowa w Osieku, a Świdnicę reprezentowali Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” i Szkoła Podstawowa nr 8.

Zlot KOU (5)

Doroczne spotkania szkół spod znaku uśmiechniętego słoneczka mają na celu integrację,  wymianę doświadczeń nauczycieli i wychowawców, propagowanie idei Orderu Uśmiechu, a także promocję regionu. Organizatorzy przygotowali szereg działań, by umilić gościom pobyt – prezentacje szkół biorących udział w XII Zlocie, spotkania z Kawalerami Orderu Uśmiechu, warsztaty historyczne nawiązujące do wojewódzkich obchodów „Roku Dziedzictwa Chrztu Polski”, zabawy integracyjne czy ognisko.Wśród gości znaleźli się m.in. Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka i Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu oaz Dorota Zawadzka.

Do Osieku pojechali Maciej Woliński, Kacper Malik i Patryk Pitura, podopieczni „Serca” z opiekunami Agnieszka i Henrykiem Staniszewskimi. Szkołę nr 8 reprezentowały Anna Chruścik, Anna Galicka i Jagoda Wróbel wraz z nauczycielkami Dorotą Kocoń i Małgorzata Madziała.

Dzieci wzięły także udział w akcji charytatywnej – Bieg o Uśmiech. Podczas zorganizowanych z tej okazji licytacji cennych pamiątek  zbierano srodki na leczenie i rehabilitację Dominiki Gąsiorowskiej, absolwentki osieckich szkół oraz uczennicy I LO W Brodnicy.

– To był bardzo intensywny wyjazd, który na pewno sprawił naszym podopiecznym dużą frajdę – mówi Agnieszka Staniszewska.

/opr. red./

Zdjęcia SPDC Serce

Poprzedni artykułUstrzeleni ośmiokrotnie
Następny artykułAKS wraca na zwycięską ścieżkę