Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: O Cukierku

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: O Cukierku

0

To już piąta część przygód jakże szalonego kota Cukierka i równie przebiegłej Tradycji. Dwa koty w domu to może być tajfun. Sama mam dwa, to wiem, do czego potrafią być zdolne te małe, kochane, kudłate „bestie”. Ale przecież to nie o moich zwierzakach chciałam wam opowiedzieć, chociaż, jakby tak się przyjrzeć, to moje sierściuchy zachowują się tak jak te książkowe.

cukierek-POHL

Autor: Waldemar Cichoń
Tytuł: Gdzie jesteś, Cukierku?

Rok wydania: 2015
Wydawca: Wydawnictwo DREAMS

Wracając do meritum, muszę przyznać, że i tym razem ta literacka kocia para nas nie zawiedzie. Sprawi, że nie raz, nie dwa uśmiejemy się, poznając kolejne kocie perypetie. Wydawałoby się, że tym dwóm czworonożnym rozbójnikom zależy tylko na pełnej misce. Przyjmując takie założenie, możemy się jednak przeliczyć. Są to bardzo oddane koty, które jedynie dbają o to, by ich dwunożnym właścicielom nie nudziło się. I jeśli o to chodzi, naprawdę wykonują kawał niezłej roboty.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Waldemara Cichonia nie opuszczają dobry humor i pomysły. A co najważniejsze, autor podrzuca tyle ciekawych tematów pedagogicznych do dyskusji, że nie sposób z takiej szansy nie skorzystać. Gdzie jesteś, Cukierku? to dobra lektura dla małych urwisów, które rozpoczynają przygodę z literaturą na własną rękę. Ale to też dobry pomysł, by poczytać wspólnie z dzieckiem; naprawdę można się wyśmienicie bawić przy tej historii.

Gdzie jesteś, Cukierku? pokazuje, że tolerancja i poczucie humoru nie są zależne od narodowości, że zwierzęta potrafią napsocić, ale mogą być również wspaniałymi kompanami człowieka.

Nie zwlekajcie, poznajcie dwa szalone koty. A najlepiej sięgnijcie po wcześniejsze części o Cukierku*

* 18 maja miała swoją premierę szósta część: Dziękuję Ci , Cukierku.

Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułBursa wg Mariusza Kozłowskiego
Następny artykułCzary Penelopy: Omlet na słodko