Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Lot nisko nad ziemią

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Lot nisko nad ziemią

0

Ta książka obudziła we mnie chęć sięgnięcia po inne tytuły polskich autorek, które zwykle są spychane na dalszy plan, na rzecz zagranicznych twórców. Żal jednak nie zatrzymać się nad rodzimymi pisarzami, którzy wcale nie serwują nam niejadalnej papki.

lot-nisko-nad-ziemia-pohl

Autor: Ałbena Grabowska
Tytuł:
Lot nisko nad ziemią
Rok wydania: 2014
Wydawca: Zwierciadło

Ałbena Grabowska  hipnotyzuje czytelnika zgrabnym językiem i niewybredną historią, daleką od przesłodzonych bajeczek o szczęśliwym życiu.  Czytelnik szybko trzeźwieje i upada z wysoka, miażdżąc tym samym mrzonki o sielance, panującej w każdej kochającej się rodzinie. Na pewno Drogi Czytelniku nie zagłodzisz swojej duszy żądnej literackiej strawy.

Pisarka swoją twórczością pokazuje bowiem, że życie to tylko chwila. Udowadnia, że nasz umysł potrafi płatać figle i nie zawsze mamy nad nim kontrolę. Lot nisko nad ziemią jest to bowiem studium ludzkiej psychiki, skomplikowanych reakcji na śmierć i ból.  To próba pokazania etapów żałoby,  rozpoczęcia życia na nowo, po ogromnej osobistej tragedii.  To dobrze skomponowana mikstura, w której skład wchodzi spora dawka rzeczywistości wymieszana z  wytworami chorego umysłu.

Jeśli poszukujesz historii lekkiej, przyjemnej, ku pokrzepieniu serc, to  nie jest to powieść dla ciebie.  Zapewniam, że po tej lekturze  szybko nie wzniesiesz się nad ziemię, by latać wyżej niż bohaterka powieści, z dumnie podniesioną głową.

Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułWalczymy o piąte zwycięstwo w tym roku. Relacja live z Karnina
Następny artykułCzary Penelopy: Domowy gorący kubek