Strona główna Bez kategorii Nowy dyrektor OSiR-u w Świdnicy

Nowy dyrektor OSiR-u w Świdnicy

6

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od 1 czerwca funkcję tę pełnić będzie Jerzy Żądło.

Jerzy Żądło

Jerzy Żądło – absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego. Ma na swoim koncie także dwa kierunki studiów podyplomowych: menadżerskie oraz zarządzanie jakością na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu m.in. rozwoju umiejętności menadżerskich, komunikacji, zarządzania ryzykiem, operatywnego systemu zarządzania finansowego, audytu wewnętrznego. Zdał egzamin państwowy na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Związany jest z piłką nożną – był piłkarzem MKS Polonia Świdnica, następnie Sparty Świdnica i Stali Świdnica, a obecnie jest trenerem (UEFA B) LKS Bystrzyca Górna. Ukoronowaniem działalności społecznej na rzecz rozwoju sportu było przyznanie mu w 2015 roku, tytułu Zasłużonego dla Gminy Świdnica.

Głównym zadaniem w 2016 roku będzie poprawa wizerunku ŚOSiR, analiza struktury wewnętrznej i działalności jednostki oraz realizacja zatwierdzonego już planu finansowego. Możliwe zmiany schematu i regulaminu organizacyjnego tak, aby usystematyzować i uporządkować pracę – to moje cele na początek. Zależy mi na poprawieniu atmosfery w pracy i w relacjach międzyludzkich – mówi nowo wybrany dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W pracy na stanowisku dyrektora ŚOSiR wśród zadań strategicznych znalazły się m.in. pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych w zakresie rozwoju i modernizacji infrastruktury sportowej oraz działania inwestycyjne. Współpraca i budowa zaufania ze szkolnymi związkami sportowymi, stowarzyszeniami, klubami sportowymi, jednostkami oświaty i kultury; poszerzenie oferty o nowe, cykliczne imprezy; popularyzacja sportów, które determinują istnienie lodowiska, jak również zintensyfikowanie działań marketingowych – to tylko niektóre z pomysłów dyrektora, które sprawić mają, że obiekty ŚOSiR staną się miejscem aktywnego spędzania wolnego czasu zarówno przez młodszych, jak i starszych mieszkańców nie tylko Świdnicy, ale i okolicznych miejscowości.

Do konkursu na to stanowisko aplikacje złożyły dwie osoby. Komisja konkursowa zarekomendowała osobę Jerzego Żądło, który zaprezentował wysoki poziom merytoryczny i spójną wizję rozwoju ośrodka – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

Przypomnijmy, ze poprzedni dyrektor został zwolniony z pracy. Jako powód podano utratę zaufania. Edmund Frączak zaskarżył decyzję do Sądu Pracy.

Poprzedni artykułFantastyczne rezultaty pływaków Neptuna w Berlinie
Następny artykułPorządki na fleszy nowomłyńskiej