Strona główna Sport Pływanie Fantastyczne rezultaty pływaków Neptuna w Berlinie

Fantastyczne rezultaty pływaków Neptuna w Berlinie

0

Bardzo pracowity weekend mają za sobą zawodnicy Klubu Sportowego Neptun Świdnica, którzy wzięli udział w Berlinie w dwudziestej edycji pływackiego Internationaler Sportbad-Pokal 2016. Na starcie pojawili się pływacy z siedmiu krajów Europy, a świdniczanie w kilku kategoriach odegrali pierwszoplanowe role!

pływanie

Zawody odbywały się na basenie otwartym w dość ekstremalnych warunkach. Temperatura powietrza wynosiła maksymalnie 14-15 stopni. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie zajmując w klasyfikacji punktowej zawodów 14. miejsce w gronie 38 startujących klubów, wracając do Świdnicy z 13 medalami – komentuje Ireneusz Cebula z KS Neptun Świdnica.

Na podium stanęli:

Dominika Sokołowska – złoto na 100m i 200m stylem motylkowym , srebro na 50m motylkiem i brąz na 50m stylem dowolnym

Weronika Siejka – srebro na 50m stylem dowolnym

Kuba Dzieniakowski – złoto na 100m stylem dowolnym, srebro na 200m stylem dowolnym i brąz na 50m grzbietem

Oskar Cebula – złoto na 50m klasykiem, srebro na 100m klasykiem oraz brąz na 200m stylem zmiennym i 200m klasykiem

Patryk Kawałko – brąz na 200 m stylem grzbietowym

pływanie

Wszyscy nasi zawodnicy spisali się znakomicie zajmując wysokie punktowane miejsca do klasyfikacji generalnej. Ogromne brawa dla naszych najmłodszych zawodników – Weroniki Siejka, Martyny Martyki, Kingi Ścisłowicz, Aleksandry Jaros, Aleksandry Bejster, Wiktora Kowalika. Były to dla nich pierwsze tak trudne zawody i spisali się znakomicie pokazując ogromnego ducha walki. Dziękujemy Urzędowi Miasta Świdnica za sfinansowanie wyjazdu naszych zawodników na te zawody. Z dumą wszyscy reprezentowali nasze miasto. Dziękujemy rodzicom zawodników za ogrom pracy włożony w organizacje wyjazdu. Dziękujemy trenerom Beacie Pożarowszczyk i Sławomirowi Kuczko, którzy swoim dużym doświadczeniem wspierali naszych zawodników – dodaje Ireneusz Cebula.

Poprzedni artykułŚwidniczanie wystąpią w wielkim dolnośląskim finale
Następny artykułNowy dyrektor OSiR-u w Świdnicy