Strona główna Bez kategorii Moto Dar w Galerii Świdnickiej

Moto Dar w Galerii Świdnickiej

0

Po raz kolejny świdniccy motocykliści zrzeszeni w stowarzyszeniu Rider otwierają serca dla potrzebujących i zapraszają  mieszkańców całego regionu do wspólnej akcji. W sobotę, 21 maja organizują kolejną zbiórkę krwi, połączoną z akcją na rzecz 14-letniego Mikołaja, który potrzebuje protezy ręki. Start o 10.00 w Galerii Świdnickiej!

krew 1

Zdjęcie archiwalne

Od kilku lat we współpracy z Galerią Świdnicką motocykliści organizują zbiórkę krwi podczas imprezy, która nosi nazwę MOTO DAR. Imprezie zawsze przyświeca słuszny cel jak wspomniana zbiórka krwi, pomoc dzieciom, czy rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

21 maja 2016 zostanie zorganizowana kolejna edycja imprezy, podczas której oprócz zbiórki krwi, która rozpocznie się o 10.00 przy ulicy Miłego dnia, prowadzona będzie zbiórka środków pieniężnych na zakup protezy ręki dla 14-letniego Mikołaja. Mikołaj urodził się bez lewej dłoni. Konsultacja ortopedyczna wykazała, że nie ma przeciwwskazań do posiadania protezy, która da chłopcu szansę na normalne, aktywne życie. Szacowany koszt wykonania protezy mioelektycznej to ok. 60 tys. złotych.  Zebrana podczas imprezy kwota zostanie w całości przekazana na zakup protezy. Za zbiórkę odpowiada Fundacja Banku Zachodniego WBK- Grupa Santander.

Dodatkowo prowadzona będzie zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla podopiecznych „Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci” w Świebodzicach. Wszystkich, którzy pragną wspomóc zbiórkę prosimy o dostarczenie takich artykułów jak: przybory papiernicze i piśmiennicze (bloki, papier kolorowy, bibuły, kredki, flamastry, itp.) oraz wszelkie artykuły do higieny dla dzieci (pasta do zębów, mydło, pieluchy dla dzieci powyżej 3 roku życia, nawilżane chusteczki higieniczne).

Jak co roku całej akcji towarzyszyć będą liczne atrakcje, które rozpoczną się od godziny 12.00. Na scenie Galerii Świdnickiej zobaczymy:

-występy grup tanecznych prowadzonych przez Annę Trzeciak i Lubomira Szmida,

-pokazy karate przygotowane przez Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate i Krystiana Grodowskiego,

-pokazy akrobatyczne przygotowane przez Klub Akrobatyki Sportowej MKS Polonia Świdnica,

-występy młodych i uzdolnionych wokalistek i wokalistów z Akademii Rozwoju Talentów, prowadzonej przez Iwonę Kuśnierz

motodar 2016 - MNIEJSZY

Nie zabraknie również animacji dla dzieci i malowania buziek, czym zajmie się fenomenalna Monika Masłowska. Na „malowanie buziek” mogą również liczyć troszkę większe Panie, ponieważ akcję wspierać będzie Jolanta Konarzewska z AVON-Świdnica. Dodatkowo w godzinach 12-14 urocze Panie pielęgniarki z Centrum Usług Medycznych “Eskulap” przeprowadzać będą badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Nie obędzie się bez konkursów z nagrodami , a całości towarzyszyć będą oczywiście piękne motocykle, którymi na imprezę przyjedzie ekipa Stowarzyszenia Motocyklowego RIDER-Świdnica.

Poprzedni artykułPolscy i czescy skoczkowie w Morawie
Następny artykułRywalizacji ratowników medycznych dzień drugi [FOTO]