Strona główna Wydarzenia Marcinowice Majowy Targ Ziemi w Kraskowie

Majowy Targ Ziemi w Kraskowie

0

Majowy Targ Ziemi to festyn ziemi, święto ludzi którzy z niej żyją, szanują ją i doceniają siłę jej naturalnych mocy. 22 maja w Kraskowie będziemy mieli szansę wziąć udział w jego pierwszej edycji dzięki pomysłowi, zaangażowaniu i pracy grupy Kooperatywa124 z gminy Marcinowice.

Targ-ziemi
Kooperatywa124 to pomysł dwóch mieszkanek gminy Marcinowice: Izabelli Gamperl oraz Joanny Maślukiewicz, które mówią o sobie: “Stanowimy nieformalną grupę zaprzyjaźnionych, certyfikowanych ekologicznie lub pracujących naturalnymi metodami gospodarstw, prowadzonych przez podobnie myślących ludzi, podążających za wspólną ideą. Uprawiamy ziemię, czerpiemy radość z hodowli zwierząt gospodarskich.
To wszystko daje nam poczucie samowystarczalności.
Od wielu lat praktykujemy bezpośrednie zaopatrywanie się w płody ziemi o wysokiej wartości biologicznej, dzięki czemu minimalizujemy zależność od supermarketów i polegania na tzw. żywności masowej.”

To będzie jedno z ciekawszych wydarzeń tego sezonu, do Kraskowa zjadą lokalni producenci zdrowej żywności, artyści, rękodzielnicy, liderzy sportu i rekreacji konnej, warsztaty ze zwierzętami gospodarskimi, pokazy hodowlane.

Kooperatywę124 wspomagają: Gospodarstwo Kozie „Kozłonoga” z Klecina, Bzowa Ostoja, Kraszowicka Zagroda, Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach, Stowarzyszenie ,,Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”, Gmina Marcinowice, Młyn Siedlimowice, Stajnia Wierzbna – BialyLas, Stajnia Siedlisko Wiolinka, Świdnickie Pamiątki, Winiarnia Celtica, Fundacja Tańca i Kultury Tanecznej „CHOREIA”, Kreatywna Iskierka, Filc Mama, Dream Style, MetaRanch: Westernowa Stadnina Koni, Berydecor, Kama Karst, Piernikarnia Śląska, Stanisław Skrzypiński-artysta-malarz z Zebrzydowa, i wielu ciekawych ludzi, których warto spotkać.

Zapraszamy do Bzowej Ostoi, czyli gospodarstwa przypałacowego w Kraskowie 22 maja w godzinach 12.00-18.00.

/wrt/

Poprzedni artykułSzczury biegają po Zawiszowie
Następny artykułChciał się szybko pozbyć śmieci