Strona główna Wydarzenia Świebodzice Lekcja z gwiazdą telewizji

Lekcja z gwiazdą telewizji

0

Nauka nie musi być nudna, zwłaszcza, jeśli wiedzę przekazuje się w sposób niebanalny, a nauczyciel to prawdziwy pasjonata i do tego showman. Przekonali się o tym uczniowie ze Świebodzic.

wojcicki (14)

Temu opisowi z pewnością odpowiada Karol Wójcicki, znany z programów telewizyjnych popularyzator astronomii, pracownik Centrum Nauki Kopernik, dziennikarz telewizyjny, laureat nagrody „Popularyzator Nauki 2015” przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową, który spotkał się z uczniami Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. Tego wyjątkowego gościa zaprosili do szkoły Magdalena Stąpor, dyrektor placówki oraz Łukasz Kucemba, opiekun Szkolnego Koła Astronomicznego, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W spotkaniu wziął również udział burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Spotkanie podzielone było na dwie części: pierwsza dla uczniów klas 0-IV, druga dla uczniów klas V, VI i gimnazjum. Podczas pierwszego wykładu najmłodsi mieli możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu kosmosu, planet i gwiazd natomiast tematyką drugiej części była historia lotów kosmicznych i podboju kosmosu przez człowieka – mówi Łukasz Kucemba. – Na zakończenie pani dyrektor wręczyła Karolowi Wójcickiemu drobny upominek, na pamiątkę pobytu w naszym mieście.

Po spotkaniu każdy uczestnik miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia oraz zdobycia autografu z dedykacją. Chętnych nie brakowało, dzieci były zachwycone spotkaniem, a dzięki Szkolnemu Kołu Astronomicznemu być może wyrosną nam kolejni pasjonaci tej wspaniałej nauki.

Zespół Szkół Integracyjnych realizuje wiele innowacyjnych projektów, jednym z nich jest projekt „Szkoła miejscem łączącym pokolenia”. W ramach różnego rodzaju warsztatów i działań udało się zaktywizować sporą część mieszkańców dzielnicy Ciernie, w której znajduje się placówka.

/Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice/

Poprzedni artykułPomogli niewidomym kolegom
Następny artykułWójt Marcinowic odwołał swojego zastępcę