Strona główna 112 Kto ratuje najlepiej?

Kto ratuje najlepiej?

8

22 załogi z całej Polski przez dwa dni walczyły w Świdnicy o tytuł najlepszej w XI Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. Dziś zwycięzcy odebrali statuetki, dyplomy i nagrody. Wręczono także specjalną statuetkę fair play dla zespołu, który przerwał zawody i udzielił pomocy podczas wypadku samochodowego na ul. Przemysłowej.

DSC01719

Laureaci I miejsca – załoga Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu

Zmagania trwały dwa dni, a ratownicy musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami. – Niczego jednak nie udziwnialiśmy. Zadania przypominały prawdziwe sytuacje, bo tu nie chodzi o wyścigi, ale o stałe podnoszenie kwalifikacji. Powiem tak: w rzeczywistości wszystkie ofiary naszych inscenizacji przeżyłyby – śmieje się doktor Andrzej Nabzdyk, sędzia główny mistrzostw. Ratownicy musieli wykazać się umiejętnościami podczas czterech zadań.

Najlepsi okazali się Tomasz Dąbrowski, Michał Burzyński i Wojciech Caputa z Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. – Startujemy w mistrzostwach po raz drugi, ale pierwszy raz z takim sukcesem – cieszą się zwycięzcy. – Przygotowywaliśmy się już od listopada i bardzo poważnie potraktowaliśmy mistrzostwa. Najtrudniejsze dla nasz było zadanie, w którym trzeba było uratować noworodka.

II miejsce zajęła ekipa z SPZOZ Pomoc Doraźna z Ząbkowic Śląskich w składzie Piotr Płaneta, Łukasz Moskal, Wojciech Porochnawiec. III miejsce wywalczyli Łukasz Gruba, Bogumił Wiśniewski i Łukasz Kłusek z Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. Wszyscy otrzymali w nagrodę sprzęt ratowniczy, prezenty od sponsorów i bony na odzież.

Za postawę fair play uhonorowano drugi zespół z Wrocławia. Łukasz Błaźnik, Sebastian Wnuk i Sebastian Wrona przerwali zawody, by udzielić pomocy poszkodowanym w wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Przemysłowej w Świdnicy.

Na zakończenie mistrzostw zamiast parady karetek ratownicy urządzili pokaz dźwiękowy.

Dodatkowo nagrody trafiły do załóg, które najlepiej poradziły sobie z poszczególnymi zadaniami. I tak za zadanie nocne „Danusia” puchar otrzymali ratownicy z Kielc, za zadanie pn. „Flinstonowie” zespół z Krakowa, za „Grill” – załoga z Białegostoku i za „Ciuchcię” – ratownicy z Chełma.

Załoga ze świdnickiego Pogotowia Ratunkowego, choć brała udział w mistrzostwach, jako reprezentant gospodarza nie była kwalifikowana.

Zwycięzcy zmagań w Świdnicy wezmą udział w mistrzostwach krajowych, które zostaną rozegrane we wrześniu w Białymstoku.

/asz/

Poprzedni artykułOdzyskali skradziony samochód
Następny artykułPoezja w budce telefonicznej