Strona główna Bez kategorii Kto posprząta brzegi Bystrzycy?

Kto posprząta brzegi Bystrzycy?

0

Zostaną wysprzątane i wykoszone nabrzeża i tereny w bezpośrednim sąsiedztwie przepływającej przez Świdnicę Bystrzycy. Miasto wyłoniło wykonawcę prac i trwa przygotowanie harmonogramu robót porządkowych.

rzeka

Za 58 tysięcy złotych brutto do końca listopada tego roku o nabrzeża Bystrzycy będzie dbała wyłoniona w drodze zapytania ofertowego Farma Miejska. Do jej obowiązków będzie należało systematyczne koszenie traw i zarośli nad brzegami rzeki od mostu kolejowego w dzielnicy Kraszowice po most żelazny na ulicy Wrocławskiej.

To zadanie powinien wykonywać Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, jednak od wielu lat były z tym poważne problemy. RZGW porządkowało brzegi bardzo rzadko i na ogół dopiero po licznych monitach ze strony miasta i Straży Miejskiej. – To nie jest olbrzymi koszt, a dotychczas ogromnie zaniedbane tereny nad rzeką znów będą zachęcały do spacerów i odpoczynku – mówił Swidnica24.pl zastępca prezydenta Marek Suwalski w połowie kwietnia. Wówczas zostało podpisane porozumienie, na mocy którego obowiązki do końca listopada przejęło miasto. Umowa nie obejmuje oczyszczania koryta rzeki.

/asz/

Poprzedni artykułTysiące „kopert życia”
Następny artykułBloguj z pasją [WARSZTATY/KONKURS]