Strona główna 112 Jechał pijany, potrącił policjanta

Jechał pijany, potrącił policjanta

21

Dwa zarzuty usłyszał dziś mężczyzna, który w sobotnie popołudnie w centrum Świdnicy prowadził samochód w stanie nietrzeźwości oraz staranował interweniującego policjanta.

zatrzymany

Rzecz wydarzyła się na jednym z parkingów w centrum Świdnicy, 14 maja w godzinach popołudniowych. Jeden z policjantów KPP w Świdnicy, który w tym czasie nie był na służbie, zauważył, że wyjeżdżający z miejsca parkingowego kierowca VW Golfa uszkodził inny zaparkowany samochód i bez zatrzymania usiłuje odjechać.

Policjant podjął próbę zatrzymania kierowcy, powiedział, że jest policjantem i wezwał do zatrzymania samochodu. Kierowca nie zareagował i usiłował przejechać funkcjonariusza. Ten jednak podniósł się z ziemi i doprowadził do zatrzymania pojazdu i kierowcy.

Okazało się, że kierowca w wieku 59 lat w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Dziś stanął przed prokuratorem, który postawił mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to od roku do 10 lat więzienia.

Wobec zatrzymanego zastosowano poręczenie majątkowe.

Jak nas poinformował asp. sztabowy Grzegorz Oleśkiewicz, policjant poza otarciami i stłuczeniami nie odniósł poważniejszych obrażeń.

/wrt/

Poprzedni artykułKoziołek w potrzasku
Następny artykułDni Papieskie 2016 – mulitimedia nagrodzone