Strona główna Bez kategorii Dni Papieskie 2016 – mulitimedia nagrodzone

Dni Papieskie 2016 – mulitimedia nagrodzone

0

Z udziałem parlamentarzystów, władz Świdnicy oraz zwierzchnictwa Diecezji Świdnickiej w sali teatralnej ŚOK wręczono nagrody i wyróżnienia w VIII Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym, imprezie w ramach tegorocznych Dni Papieskich.

dni_papieskie_multimedia

Na konkurs wpłynęło w tym roku ponad 70 prac w kategoriach szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z czego 18 zostało zakwalifikowanych do finału. Prace oceniło jury w składzie: ks. Marek Korgul – Wikariusz Biskupi do spraw katechezy i Dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, Andrzej Protasiuk – artysta fotograf, współorganizator Dni Papieskich oraz Małgorzata Wawszczyk – katechetka i informatyk w SP 105 w Świdnicy.

Pierwszych trzech nagród w kategorii szkół podstawowych jury postanowiło nie przyznawać, zaś wyróżnienia otrzymała drużyna w składzie: Oliwia Janiczek, Mateusz Cichocki, Filip Szymański
Eryk Ciołek i Jan Goś ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej oraz Kacper Bortkiewicz z SP 105 w Świdnicy.

Za najlepszą pracę pośród tych nadesłanych przez starszych uczniów jury uznało pracę Karola Dubaniewicza z Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Lompy w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju.

Andrzej Protasiuk, jeden z jurorów, powiedział Świdnica24.pl: Zaskakująco wysoki był poziom prac w wykonaniu gimnazjalistów i licealistów, a pierwsza nagroda przyznana została jednogłośnie. Wszyscy jurorzy byli zgodni, że prezentacja przygotowana przez Karola Dubaniewicza spełniała wszystkie oczekiwania co do treści, formy, oprawy muzycznej i pomysłu. Miała też coś więcej – zawierała osobisty przekaz – dodaje juror.

Organizatorem konkursu jest gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

/wrt/
materiał konkursowy przekazany przez organizatora

Poprzedni artykułJechał pijany, potrącił policjanta
Następny artykuł„Dęby” świętowały jubileusz