Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gmina Świdnica z włoskim partnerem

Gmina Świdnica z włoskim partnerem

0

Adria jest już oficjalnie partnerem gminy Świdnica. Stosowny dokument został podpisany we Włoszech.

umowa_adriaDSC_0387

Za wspólny cel stawiamy sobie przede wszystkim pogłębianie i rozwój obustronnej współpracy oraz szacunek i zrozumienie dla swoich osiągnięć, tradycji i dziejów – podkreślali zgodnie wójt gminy Teresa Mazurek oraz burmistrz Adrii Massimo Barbujani.

– To dla nas ważny dzień, że możemy w wolnej Europie, bez granic budować porozumienie między naszymi gminami i miastami. Ważne są dokumenty, ale w tych wszystkich działaniach nie możemy zapominać o naszych mieszkańcach i ludziach młodych, do których należy przyszłość Europy. Dziękuję władzom miasta Adria oraz członkom stowarzyszenia Adria Nostra za zaproszenie naszej delegacji. Mając żywo w pamięci wizytę w naszej gminie oraz deklaracje o współpracy złożone przez przedstawicieli miasta Adria, stowarzyszeń, młodzież, jesteśmy przekonani, że współpraca będzie żywa – mówiła wójt Teresa Mazurek.

umowa_adriaDSC_0300

Miłym akcentem podczas uroczystości podpisania umowy przyjaźni była obecność polsko-włoskiego małżeństwa, które mieszka w Adrii, a którym burmistrz Massimo Barbujani udzielał ślubu.

Adria to miasto we Włoszech w Wenecji Euganejskiej, między dolnym Padem i Adygą, starożytny ważny port morski Etrusków, obecnie 25 kilometrów od Morza Adriatyckiego. Miasto zostało założone w VI wieku p.n.e. Obecnie Adrię jak i 8 przyległych miejscowości zamieszkuje blisko 21 tys. mieszkańców, na powierzchni 113 km2. W Adrii działa ok. 100 organizacji pozarządowych, społecznych, które animują życie społeczno-kulturalne w mieście. Wśród nich stowarzyszenie Adria Nostra, które zrzesza 250 członków.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułRuszyły porządki nad Bystrzycą