Strona główna Sport Piłka nożna Foto-Higiena Gać – Polonia-Stal Świdnica (relacja live)

W swoim kolejnym spotkaniu o trzecioligowe punkty piłkarze Polonii-Stali Świdnica mierzą się na wyjeździe z sąsiadem w ligowej tabeli – Foto-Higieną Gać. Zapraszamy na relację live z tego pojedynku.

DSC_1304

Do rozpoczęcia spotkania kilka minut

rozpoczynamy spotkanie

Gramy w składzie: Stitou, Jaros, Salamon, Sudoł, Marszałek, Pawlak, Sowa, Filipczak, Wargin, Kukla, Borowy

Niezbyt duże boisko w Gaci gwarantuje szybki i interesujący pojedynek z błyskawicznym przenoszeniem akcji z jednej połowy na drugą

3′ – przerwa w grze, po jednym ze starć ucierpiał Wojciech Sowa

7′ – kilka wrzutek rywali w świdnickie pole karne – wszystko czyści Stitou

10′ – fatalna strata piłki przez Pawlaka na 30. metrze, na szczęście akcję gospodarzy przerywa Marszałek

12′ – w odpowiedzi poloniści, Borowy sprytnie zagrywa do Kukli, ale przy piłce pierwszy bramkarz interweniujący poza polem karnym

13′ – Sowa dorzuca piłkę z rzutu rożnego, Sudoł uderza głową niecelnie

15′ – bardzo groźnie w naszym polu karnym, zamieszanie i jeden z miejscowych znajduje się oko w oko z Aminem, lecz nieczysto trafia w piłkę a ta ląduje w dłoniach naszego golkipera

17′ – to powinien być gol dla świdniczan, Wargin znakomicie dograł do Borowego, a ten trafił piłką z kilku metrów w słupek!

18′ – tak jak sygnalizowaliśmy niesłychanie szybkie tempo meczu – teraz z akcją ruszyli przeciwnicy, ale skończyło się na zagrożeniu

21′ – strzał Wargina broni bramkarz Foto-Higieny, chwilę później poprawia Sowa – trafia w poprzeczkę!

23′ – fatalne zachowanie arbitrów i brzydka postawa rywali. Bez piłki brutalnie faulowany Salamon, faul nieodgwizdany, rywale grają dalej i strzelają na 1:0! Autorem gola Wróbel.

Patryk Salamon nie jest w stanie się podnieść i kontynuować gry – potrzebuje zmiany

28′ – cały czas gramy w dziesięciu na jedenastu – Salamon próbuje jednak wrócić na boisko i właśnie w tym momencie to czyni i siły się wyrównują

29′ – Wargin uderza na bramkę rywali, ta próba zablokowana

33′ – dobra akcja świdniczan, odgwizdany minimalny spalony Sowy

34′ – teraz szczęścia strzałem głową szukają rywale – piłka obok bramki strzeżonej przez Stitou

36′ – świetna okazja na 1:1, Wargin wystawia piłkę Kukli, ten z 6 metrów uderza nad poprzeczką. Musimy poprawić skuteczność, bo marnujemy wiele znakomitych okazji!

38′ – kolejna „setka” biało-zielonych, z rzutu wolnego uderza Sowa, kilku naszych piłkarzy mija się z piłką i w końcu końcami palców futbolówkę wybija bramkarz z Gaci

42′ – Salamon – żółta kartka

koniec pierwszej połowy – przegrywamy 0:1 i zaliczyliśmy już prawie pełne obramowanie bramki trafiać w poprzeczkę i lewy słupek bramki gospodarzy

za moment rozpoczynamy drugą części spotkania – świdniczanie bez zmian w składzie

50′ – od początku drugiej połowy z inicjatywą wyszli świdniczanie, na razie bez większego zagrożenia dla bramki gospodarzy

53′ – z kontrą wychodzą rywale, udanie interweniuje jednak nasza defensywa

55′ – błyskawiczna akcja gości zakończona strzałem Wargina – broni bramkarz

58′ – bardzo dobra akcja naszej ekipy, Pawlak niestety niedokładnie zagrywa do Borowego

60′ – godzina gry za nami, w ostatnich minutach trochę chaosu na boisku

63′ – dojdzie do wymuszonej zmiany w naszej drużynie. Mocno poturbowany dziś Wojciech Sowa zostanie zastąpiony przez Michała Morawskiego

67′ – Pawlak – żółta kartka

68′ – dwa strzały rywali na bramkę Amina – dwukrotnie górą nasz golkiper

70′ – Wargin wywalczył rzut rożny dla Polonii-Stali. Morawski zagrywa kiepsko i piłka przelatuje wysoko przez całe pole karne

74′ – spore zamieszanie w naszym polu karnym, Stitou broni strzał z 16 metrów

75′ – kontra gości – nieporozumienie Wargina z Filipczakiem

78′ – Szczygieł za Filipczaka i po jego akcji mamy rzut rożny

78′ – Sudoł faulowany w polu karnym, sędzia pokazuje jednak faul w drugą stronę i żółtą kartkę dla naszego obrońcy

83′ – Mazanka zastępuje Marszałka

84′ – Kapitan zespołu Grzegorz Borowy pakuję piłkę głową do bramki i mamy 1:1!! Mamy też popularną kołyskę, bowiem wczoraj Grzesiek został szczęśliwym tatą małego Wojtusia!

86′ – ależ okazja, Wargin przegrywa pojedynek jeden na jednego z bramkarzem gospodarzy!

88′ – Kukla ogrywa jednego z rywali i strzela niedokładnie z 20 metrów

90′ – sędzia dolicza minimum 3 minuty

90+’ – Kukla uderza z rzutu wolnego ponad bramką – szkoda to była niezła okazja

90+’ – teraz do nas uśmiecha się szczęście – piłka po strzale rywali niezwykle mocno obija poprzeczkę naszej bramki

koniec meczu – remis 1:1