Strona główna 112 Zniszczyli wystawę, wybili szybę w samochodzie

Zniszczyli wystawę, wybili szybę w samochodzie

6

Jeden dzień wystarczył wandalom, by rozprawić się z pierwszą plenerową wystawą na Osiedlu Młodych w Świdnicy. Zniszczyli jeden ze stojaków ze zdjęciami, a rurką wybili szybę w zaparkowanym nieopodal samochodzie.

Wystawa zdjęć  (19)

– Osiedle Młodych na zdjęciach: Łezka się w oku kręci  – mnie się również zakręciła łezka w oku kiedy wczoraj (12.04.2016) w godzinach rannych odkryłam, że mam rozbitą szybę przednią w swoim samochodzie. Narzędzie, którym się posłużono to aluminiowy element jednej z plansz. Może by miasto przy organizacji wystaw plenerowych zatroszczyło się o monitoring organizowanych instalacji. Na tę chwilę to ja mieszkanka Osiedla Młodych poniosłam koszty wzruszającej wystawy i jakoś przeszła mi ochota wrócić do wspomnień. Wczoraj zdemontowanym aluminiowym elementem stojaka oberwał mój samochód, ale następnym razem to może być ktoś z nas.
Może jakieś propozycje miałby radny Paluszek – w końcu nasz radny. – pisze rozżalona czytelniczka Swidnica24.pl. Rurkę znalazła na trawniku obok auta.

– Jest mi ogromnie przykro. O zniszczeniu stojaka zostałem poinformowany już wczoraj, natomiast o tym, że ktoś wykorzystał element wystawy do wybicia szyby, nie miałem pojęcia. To naprawdę smutne, że są osoby, które nie potrafią cieszyć się z takiego wydarzenia. Promenada, na której stanęła wystawa, zwykle jest sennym miejscem, którego prawie nikt nie odwiedza. Po ustawieniu zdjęć pojawiło się mnóstwo mieszkańców, którzy rozmawiali, komentowali fotografie, wspominali. Jestem naprawdę bardzo zmartwiony, że doszło do aktu wandalizmu. Poprosiłem Straż Miejska o więcej patroli w tym miejscu – mówi Marcin Paluszek, współorganizator ekspozycji „Osiedle Młodych – 50 lat na zdjęciach”. Dodaje, że wielokrotnie apelował do władz miasta o zamontowanie monitoringu miejskiego w tej części osiedla, jednak inwestycja nie znalazła się nawet w planach.

– W pobliżu znajduje się sklep, w pobliżu którego niestety gromadzą się osoby nadużywające alkoholu. Na co dzień patrolujemy to miejsce, ale w tej sytuacji obecność funkcjonariuszy będzie jeszcze częstsza – zapewnia Jan Łętowski, komendant Straży Miejskiej. Uszkodzony stojak zostanie dzisiaj wymieniony. Właścicielka samochodu za nową szybę będzie musiała zapłacić 300 złotych.

Przypomnijmy, że kilka lat temu została zniszczona wystawa plenerowa w Rynku. Wandal nie zwracał uwagi na kamery i pięścią rozbijał plansze.

Poprzedni artykułNajmłodsi aktorzy w teatrze [FOTO]
Następny artykułKasztanowiec mocno przycięty [FOTO]