Strona główna Temat dnia Zbieraj kilometry na wymarzony rower

Zbieraj kilometry na wymarzony rower

0

Miasto Świdnica jest partnerem akcji „Rower Pomaga” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Jest to kolejne przedsięwzięcie, które może połączyć mieszkańców Świdnicy we wspólnym, szlachetnym celu.

rower z Fajdkiem
W ramach akcji każdy rowerzysta, a jest ich wielu w Świdnicy, może się przyczynić do ofiarowania dziecku wymarzonego roweru. Wystarczy wejść na stronę internetową www.rowerpomaga.pl odszukać cel „Jeżdżę dla Świdnicy” i wpisać uczciwie ilość przejechanych na rowerze danego dnia kilometrów. Maksymalnie, raz dziennie jedna osoba lub organizacja (np. szkoła, klasa) może wpisać 300 km. Kiedy wspólnie, jako miasto uzbieramy 20 000 km to, jedno świdnickie dziecko ze świetlicy środowiskowej, otrzyma wymarzony rower.

– Jako Świdnica mamy już przejechanych 883 km. Zróbmy wspólnie dużo hałasu i podarujmy jak największą ilość rowerów naszym dzieciom – apeluje Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta miasta i zachęca cyklistów, którzy chwalą się na Facebooku swoimi rekordami, aby wpisywali je także na stronę rowerpomaga.pl w cel „Jeżdżę dla Świdnicy”.

Pamiętajmy, że jeżdżąc na rowerze ograniczmy emisję CO2. Zachęćmy naszych przyjaciół, znajomych, sąsiadów do korzystania z tej formy aktywności fizycznej.

Akcja zbierania kilometrów potrwa do 1 września br.

/opr.red/

Poprzedni artykułSą struktury, będzie biuro poselskie
Następny artykułTurniej „Chińczyka”