Strona główna Wydarzenia Żarowianie w gitarowym rekordzie Guinnessa

Żarowianie w gitarowym rekordzie Guinnessa

0

To już niemal weszło im w krew: majowy weekend dla podopiecznych koła gitarowego działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie to zawsze udział w próbie bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Wydarzenie zostało zaplanowane 1 maja na wrocławskim rynku.

gitara

Kamila Kądziołka, Barbara Chodyniecka i Martyna Mierlak, pod czujnym uchem instruktora Ryszarda Fidlera, od kilku tygodni przygotowywały się do wspólnego występu podczas wrocławskiego święta gitary. W sumie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie będzie reprezentowane przez 15 gitarzystów, a do pobicia rekordu potrzebnych jest 7345 „wioślarzy”.

Próba rozpocznie się w niedzielę, 1 maja o godzinie 16.00, a od 10.00 trwać będzie rejestracja uczestników. W tym roku oprócz utworu Jimiego Hendrixa „Hey Joe” gitarzyści wspólnie zagrają „Purple Rain” Prince’a. Tym samym uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 oddadzą muzyczny hołd „Księciu”,  który inspirował się także twórczością Jimiego Hendrixa – patrona wrocławskiego Gitarowego Święta.

/opr.red/

zdjęcie GCKiS

Poprzedni artykułKto poleci balonem? [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułZaułek Świętokrzyski: Jaki efekt kontroli?