Strona główna 112 Uwaga! Nie daj się oszukać

Uwaga! Nie daj się oszukać

2

Jedna z czytelniczek Swidnica24.pl znalazła dziś w swojej skrzynce na listy wezwanie do zapłaty. Pismo wydało jej się bardzo podejrzane.

IS_fałszywe_wezwanie

Znalazłam to wczoraj w skrzynce – powiedziała nam mieszkająca na Osiedlu Młodych czytelniczka. – Koperta zaadresowana ręcznie, bez znaczka pocztowego, tylko z moim adresem zamieszkania bez danych osobowych.

List na pierwszy rzut oka nosi znamiona autentyczności. Wysłany przez Urząd Skarbowy w Warszawie, wzywający do wpłaty niewielkiej kwoty, oznaczony pieczątką pilne.

Pod podanym adresem w Warszawie hula wiatr i rosną stokrotki. Tak wygląda ulica Pałacowa z lotu ptaka

IS_falszywe_wezwanie1

– Kwota jest niewielka, więc pewnie parę osób dla świętego spokoju wpłaci ją na podany rachunek bankowy – tłumaczy nam czytelniczka – pewnie zrobią to osoby starsze, dla których każde pismo urzędowe jest bardzo ważne, a treści w nim zawarte – prawdziwe. Na tym żerują oszuści i za waszym pośrednictwem chcę ostrzec odbiorców takich wezwań: sprawdźcie wszystko wiele razy zanim wpłacicie jakiekolwiek kwoty – apeluje czytelniczka.

falszywe_wezwanie3

Wchodzimy w gorący okres rozliczeń podatkowych. Warto porozmawiać ze starszymi domownikami, z dziadkami i rodzicami, i uczulić ich na oszustów.

/wrt/

PS. Na stronie Urzędu Skarbowego w Świdnicy ukazało się właśnie ostrzeżenie o fałszywych wezwaniach, które pojawiły się w Świdnicy.

 

Poprzedni artykułSprawdzili wiedzę o mitologii
Następny artykułPolitycy (bez polityki?) na ratunek katedrze